Navigacija

Susitikimas su daugkartiniu Lietuvos sporto čempionu, disko metiku Virgilijumi Alekna
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 5, 2018
Gimnazija iš vidaus
Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018

Svarbu
Naujienos
Pasiekimai 2018-11-20

Sveikiname Oliviją Pociūtę (2e) laimėjus I vietą „Pasakų konkurse“, skirtame Pasaulinei maisto dienai paminėti. Dėkojame lietuvių kalbos mokytojai Vilmai Dulevičienei.


news image
Pasiekimai 2018-11-03

2018 m. spalio 29 d. Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje vyko tradicinė komandinė jaunųjų matematikų olimpiada profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti. Šiais metais ji buvo organizuojama 17-ą kartą.

9-10 (gimnazijos I-II) klasių mokinių grupėje  dalyvavo 13 komandų. Šioje amžiaus grupėje nugalėtojais vėl tapo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda: Rokas Baltrušaitis (I kl.), Ieva Evaltaitė (I kl.), Liudas Kasperavičius (II kl.), Dovydas Vaidišius (II kl.). Komandą olimpiadai ruošė matematikos mokytoja ekspertė Vilija Šileikienė ir matematikos mokytoja metodininkė Roma Petrošienė. Jie išsivežė ir „mažąją“ pelėdą, kuri pradėjo naujos kelionės pimųjų metų skrydį.

Gimnazijos III-IV klasių mokinių grupėje rungėsi 10 komandų ir nugalėtojais tapo bei didžiąją pelėdą visam laikui išsivežė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos komanda: Pijus Petkevičius (III kl.), Ignas Valatka (IV kl.), Aretas Žarnauskas (IV kl.), Tautgirdas Narmontas (IV kl.). Komandą ruošė matematikos mokytoja ekspertė Vilija Šileikienė, matematikos mokytojos metodininkės Roma Petrošienė ir Svetlana Mitkuvienė. (Ištrauka iš straipsnio)

Sveikiname ir džiaugiamės pasiekimais!


news image
Pasiekimai 2018-10-24

Sveikiname „Ąžuolyno“ komandą Klaipėdos mokinių „Mero taurės“ sporo žaidynių Rudens kroso varžybose gimnazijų grupėje laimėjusią III vietą.

Komandą sudarė: Ž.Sungaila (4d), V.Stankus (4c), J.Bazilius (3d), D.Blankas (2c), A.Barkutė (3e), G.Staponaitė (2a), K.Varnaitė (2d), V.Buta (4c), P.Galuškinas (4c), A.Žarnauskas (4a), G.Lukoševičiūtė (1b), E.Zimkus (1d), I.Skučas (1d), N.Tkačenko (1e), A.Žičkus (1e), A.Burba (3a).

Dėkojame kūno k. mokytojams I.Bartninkienei ir J.Mikučiui! 

 


Pasiekimai 2018-11-05

Sveikiname Vakarų Lietuvos gimnazijų moksleivių anglų k. dailyraščio ir diktanto konkurso, vykusio spalio 24 d. Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje prizininkus. Dailyraščio konkurse tarp I-II gimnazijos klasių Emilija Blinstrubytė (IId)  laimėjo  II vietą, tarp III-IV klasių laimėtojos net trys: Rimantė Andrijauskaitė (IIIb) - I vieta, Lukrecija Černauskaitė (IVe) - II vieta, Dominyka Rubytė (IVc) - III vieta. Konkurso diktanto dalyje tarp I-II klasių Justė Bertašiūtė (Ie) laimėjo III vietą, tarp III-IV – Dangiras Balskus (IVc) - II vietą.

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame anglų kl. mokytojoms! 


Pasiekimai 2018-11-03

Sveikiname Konstitucijos žinovo konkurso, vykusio  Vytauto Didžiojo gimnazijoje nugalėtojus: Ievą Gvergždytę (1a) - I vieta, Viltę Juozokaitę (2b) - II vieta, Deimantą Blanką, Justą Kregždį, Juozą Skarbalių - III vieta. Mokiniai bus apdovanoti apylinkės teisme. Dėkojame istorijos mokytojams.


news image
Pasiekimai 2018-10-18

Spalio 18 d. gimnazijoje vyko Konstitucijos egzamino „Atkurtai Lietuvai!“ II etapas. Sveikiname L.Bučį (4e.), V.Juozokaitę (2b) ir I.Gvergždytę (1a) surinkus daugiausiai taškų. Dėkojame istorijos mokytojoms!Rodyti visus
Svarbu
Sveikatos dienai
Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

Netrukus mokiniai karjeros ugdymą mokyklose galės pasirinkti kaip atskirą discipliną. Bendrojo ir profesinio lavinimo įstaigose pradėjus diegti naują profesinio orientavimo sistemą, jose jau dirba 800 karjeros koordinatorių ir apie 100 karjeros konsultantų, tarp jų - ne tik švietimo sistemos atstovai ar psichologai, bet ir darbo patirties turintys profesionalai: verslininkai, ekonomistai ir pan.

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje vasario 1-oji buvo neįprasta: pamokų metu vyko Karjeros diena. Gimnazistai, užsiregistravę iš anksto, dalyvavo susitikimuose su 37 skirtingų specialybių atstovais, tarp kurių buvo ne tik miesto meras, medikai ar advokatai, bet ir sprogstamųjų medžiagų specialistas iš Pakrančių apsaugos tarnybos šuo Lego.

Publikuota Vakarų ekspresas 2013-02-06

„Gyvename keistu metu - atrodo, visiškai normalu, kai moksleiviai penkis kartus per savaitę papildomai lanko sporto treniruotes arba eina groti, piešti, bet neranda laiko nors kartą per savaitę papildomai palavinti smegenis“, - šiandieninėmis tendencijomis stebisi fizikos mokytojas Saulius Žukauskas.

Kad kryptingos treniruotės reikalingos ne tik sporte, bet ir bet kurioje kitoje srityje ne visada pakanka vien to, ką moksleivis gauna per pamokas, patvirtina ir S. Žukausko buvę mokiniai.

Šią vasarą bronzos medalį iš Portugalijoje vykusios tarptautinės fizikos olimpiados parvežė šiemet „Ąžuolyno“ gimnaziją baigęs ir net 4 šimtukus iš valstybinių brandos egzaminų gavęs Martynas Linkevičius. Žinant, kad šioje olimpiadoje dalyvavo moksleiviai net iš 90 pasaulio šalių, šis laimėjimas atrodo iš tiesų įspūdingai.

„Keisčiausia yra tai, kad mokydamasis progimnazijoje aš netgi galvojau, kad fizikos nelabai suprantu. Tik „Ąžuolyno“ gimnazijoje Sauliaus Žukausko pamokose man atsivėrė akys“, - pagyrų mokytojui negailėjo Martynas.

Publikuota www.ve.lt 2018-09-27
Naujausi blogo įrašai
blog image

Lapkričio 14 dieną Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos 1D klasės mokiniai ir etikos mokytoja Laura Inčerauskaitė nuvyko į Specialiųjų Tyrimų Tarnybos būstinę Klaipėdoje, kurioje susitiko su būstinės darbuotojais: STT viršininku Arvydu Juršėnu, korupcijos prevencijos viršininku Leonu Baršausku, STT viešųjų reikalų veikėja Egidija Nargelienė. Atvykus STT agentai mokinius pavaišino saldainiais, padovanojo rašiklius. Diskutavome mūsų projekto tema „Grafiti – vandalizmas?“. Darbuotojai išklausė ir pritarė mūsų pageidavimui įkurti erdvę grafičiui Klaipėdoje, kurioje jauni žmonės galėtų save išreikšti be išankstinio susitarimo su pastato savininku. STT darbuotojai mums pasiūlė susisiekti su Jūrų uosto direkcija, kuri galėtų duoti leidimą kurti grafitį ant jų pastatų. Taip pat buvo pasiūlyta susisiekti su jaunimo koordinatore, kuri padėtų visa tai įgyvendinti. Galų gale, STT agentai pasiūlė net savo būstinės garažą, kurį jaunieji menininkai galėtų papuošti grafičiais, jei negautume atskiros zonos arba pastatų.

2018-11-19 Autorius: Eidininkaite Agnė, 2e
blog image

Lapkričio 15d. mokiniai, lydimi karjeros specialistės Aušros Butkuvienės, vyko į Klaipėdos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Kur mes turėjome progą pasikabėti su nusikalstamų veikų registravimo skyriaus viršininke Vitalija Sukauskiene. Iš jos daugiau sužinojome apie grafitininkus, jų veiklą ir tikslus. Pasak, Vitalijos Sukauskienės, Klaipėdoje yra įvairių grafitininkų: jaunų paauglių, studentų, suaugusių. Vieni jų turi meninių gebėjimų, kiti ne, bet visų jų tikslai panašūs. Dauguma grafitininkų tiesiog nori išreikšti save, nors dalis jų tenori pajusti adrenaliną, mat piešimas naktimis, slapstantis jiems įdomiausia grafiti piešimo dalis. Jie ne tik išreiškia save, bet ir gadina privačią, valstybinę nuosavybę. Sugadintų pastatų savininkai yra priversti patys uždažyti grafičius, jei to nepadaro turi mokėti baudas, kurios yra nemažos, taip pat nepigūs  ir dažai, būtini namui uždažyti. Klaipėdoje grafičiai atsirado 2008-2009 metais, tuomet tai dar nebuvo laikoma nukalstama veika, tačiau 2010-2012 metais grafičių taip padaugėjo, jog per mėnesį atsirasdavo 26 nauji grafičiai. Pasitaikydavo atvejų, kai uždažius grafitį, jo vietoje atsirasdavo naujas. Nuo tada grafičių piešimas laikomas nusikalstama veika, už kurią yra baudžiama administracinėmis baudomis, arba būna taikomas turto išieškojimas. Dabar skaičius sumažėjo iki 1-2 grafičių per mėnesį, 16-25 per metus.

2018-11-19 Autorius: Audronė Nemickienė
blog image

Lapkričio 14 d. mūsų gimnazijos 2b klasės mokiniams buvo suorganizuota netradicinė  istorijos pamoka. Socialinių mokslų kolegija vykdė ŠMM projektą „Pažink Vakarų Lietuvos kultūrinį paveldą jaunimo akimis.“ Pamoką  vesti atvyko Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Silva Pocytė ir Socialinių mokslų kolegijos atstovės.  Pagrindinė pamokos tema buvo „Klaipėdos kraštas – penktasis Lietuvos etnografinis regionas“. Jos metu mokiniai susipažino su Mažosios Lietuvos krašto istorija, kultūra, taip pat kuo šis kraštas ypatingas ir skiriasi nuo kitų Lietuvos etnografinių regionų. Įgyję naujų žinių, gimnazistai galėjo išbandyti savo jėgas protmūšyje „Ar pažįsti Mažąją Lietuvą?“, kurį vedė Socialinių mokslų kolegijos atstovės. Visiems puikiai sekėsi atsakinėti į klausimus, todėl protmūšio rezultatai labai nudžiugino organizatores. Taip pat buvo pristatyta studentų fotografijų paroda. Ji puoš mūsų gimnazijos koridorių dar visą savaitę. Mokiniai išėjo iš pamokos kupini geriausių emocijų ir susikrovę didžiulį kraitį naujų žinių.

 

2018-11-18 Autorius: Marija Šarnauskaitė, 2b klasė
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas