Kristupas Linas Bernotas-Karazija, šiais metais (2022) baigęs Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją, jau garsina gimnaziją visoje Lietuvoje. Jo kelis eilėraščius publikavo meno ir literatūros tinklalapis „Meno bangos“: https://www.menobangos.lt/kristupas-linas-bernotas-karazija-eilerasciai/.
Kada ir kokiomis aplinkybėmis pradėjai rašyti eilėraščius?
Eilėraščius rašyti pradėjau 8 klasėje. Tai nebuvo aplinkybių padiktuotas procesas, labiau noras išbandyti save įvairiausiose veiklose. Vis dėlto intensyviai kurti pradėjau paskatintas savo nuostabios lietuvių kalbos mokytojos Ritos Babraitienės, kuri, perskaičiusi kelis eilėraščius, pasiūlė dalyvauti Jaunųjų filologų konkurse, parašyti daugiau eilių. Nuo to laiko būna periodai, kai kuriu daug, o būna ir tokių, kai nekuriu išvis, tačiau tai normalu…
Kaip apibūdintum savo kūrybinį procesą. Kas tave įkvepia?
Manau, kiekvienam kūrėjui didžiausias įkvėpimas - asmeniniai potyriai ir išgyvenimai, aplinkos stebėjimas, žinoma, gamta… Dažnai eilėraščių parašau, kai mane giliai sukrečia bei sujaudina perskaityta knyga ar kitoks kūrinys… Kalbant apie procesą, jis gana sudėtingas. Dalyvaudamas daugelyje konkursų, o svarbiausia - klausydamasis poetų, rašytojų asmeninių patarimų, suvokiau, jog kūrybos procesą sudaro ne tik rašymas, bet ir redakcija - o ji dažnai yra kone svarbiausia… Parašius eilėraštį tenka ne vieną dieną su juo dirbti, ieškant geresnių žodžių, išbraukiant perteklinius elementus, štrichuojant ritmą, rimą ir t.t.
Koks tavo didžiausias pasiekimas šioje srityje?
Manyčiau, Jaunųjų filologų konkurse Klaipėdos mieste pelnytas poezijos laureato vardas arba konkurse „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ - 3-oji vieta. Be to, praėjusiais metais respublikiniame Jaunųjų filologų konkurso etape laimėjau 3 vietą, tiesa, už prozą… Vis dėlto didžiausią džiaugsmą teikia ne prizai ar vietos, o kūrybos publikacijos, kurių, džiugu, turiu ne vieną, o kelias.
Kuris tavo kūrybos eilėraštis tau šiuo metu patinka labiausiai?
Mėgstamiausio neturiu, tačiau turiu vieną, kurį daug vertintojų yra gyrę:
Šitaip nebūna
Linksmina naktį
Toks vienišas žiogas,
Kol ant mėnulio užkėlusi kojas
Ilsisi saulė
Po miego skliautu –
Šitaip nebūna,
Matyt, aš sergu.
Kur ir ką šiuo metu studijuoji? Kokie tavo tolesni planai?
Šiuo metu studijuoju Vilniaus universitete Istorijos bakalauro studijose. Manau, kad čia užsibūsiu, nes be magistro laipsnio išeiti neketinu *juokiasi*. Po to, manau, jog manęs laukia valstybės tarnyba, tačiau nežinau, kur dirbti norėčiau labiausiai: arba Valstybės saugumo departamente, kuris labai noriai įdarbina istorikus, arba Užsienio reikalų ministerijoje…
Austėja Valiulytė 2d
Paskutinį kartą atnaujinta: 2022-11-23 09:48:38
Kristupas Linas Bernotas-Karazija, šiais metais (2022) baigęs Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją, jau garsina gimnaziją visoje Lietuvoje. Jo kelis eilėraščius publikavo meno ir literatūros tinklalapis „Meno bangos“: https://www.menobangos.lt/kristupas-linas-bernotas-karazija-eilerasciai/.
Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas - geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.
Mokyklą baigėme prieš 34 metus, buvome 14-osios vidurinės mokyklos 4-oji laida. Nors prabėgo nemažai metų, visada su pagarba ir dėkingumu prisimename mūsų mokyklą ir Mokytojus iš didžiosios raidės - matematikos mokytoją R. Bradauskienę, fizikos mokytoją ir direktorę E. Montvydienę, biologijos mokytoją A. Sadauskienę, rusų kalbos mokytoją Sarmolotovą, anglų kalbos mokytoją Z. Jurgaitytę, geografijos mokytoją B. Dajoraitę. Norėjome pasakyti AČIŪ už suteiktas žinias ir atvertas duris į platųjį pasaulį, už tai, ką išmokome ir kuo tapome.
Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Klaipėdos dramos teatre įvyko aštuonioliktas moksleivių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje“, kuriame dalyvavo arti šimto moksleivių.
Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija iki egzaminų sesijos likusias šimtą dienų pasitiko nauja mokyklos tradicija - mokyklą paliekanti XXVII laida pristatė spektaklio „Dūmeliai arba septyneri metai burtų ir magijos mokykloje“ premjerą. Kad šioje gimnazijoje mokosi moksliukai, nepakeliantys galvų nuo knygų - tik pasenęs mitas. Gimnazijos sėkmė - talentingi moksleiviai, atsidavusi pedagogų komanda ir didžiulis mokyklos administracijos siekis ugdyti laisvus, laimingus žmones.
Kovo 5 dieną 1A klasės mokiniai, lydimi mokytojų Giedrės Guntarskytės Česnauskienės ir Raimondos Dargevičienės, turėjo nuostabią galimybę apsilankyti Klaipėdos universiteto STEAM centre. Ten ąžuolyniečiai dalyvavo net dviejose skirtingose edukacijose. Vienoje iš jų, moksleiviai susipažino su naftos ar kitų teršalų surinkimo metodais, praktiškai išbandė įvairių medžiagų (medžio drožlių, medvilnės, žolių ir kt.) laidumą vandeniui, gebėjimą sugerti teršalus. O kitoje, mėgino savo įgytas žinias apie universalųjį indikatorių bei pH reikšmę pritaikyti praktikoje. Jaunieji tyrėjai, naudodami laboratorinį pH matuoklį, matavo įvairiausių skysčių (kaip antai kavos ar sulos) vandenilio potencialą, o pagal tai suskirstė juos į rūgštinius, bazinius ar neutraliuosius tirpalus.
Kovo 5 d. mūsų mokykloje vyko susitikimas su Lietuvos Seimo kanceliarijos atstovais. I-III kl. gimnazistai buvo supažindinti su jau ketverius metus respublikoje vykstančio „Demokratijos žinių“ konkurso principais, vertingais laimėtojų prizais ir kelionėmis į NATO būstinę bei Strasbūrą. Susitikimo metu mokiniai dalyvavo „Kahoot” viktorinoje, kurios metu pasitikrino žinias apie Lietuvos laisvę ir demokratiją. Svečiai paragino balandžio 16-17 dienomis aktyviai dalyvauti „Demokratijos žinių konkurse”.
Praėjusių metų lapkričio ir gruodžio mėnesiais Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos pirmokai ir antrokai atliko elektronines ir kūrybines užduotis apie skaidrumą ir antikorupciją. Šios užduotys buvo skirtos moksleiviams, norintiems už skaidrumo ir sąžiningumo žinias pelnyti virtualius ženklelius. Atlikdami testus mokiniai turėjo galimybę praplėsti savo žinias apie sąžiningą visuomeninį gyvenimą ir panagrinėti įvairias sudėtingesnes gyvenimo situacijas, kai yra susiduriama su vienokia ar kitokia korupcijos forma. Šių metų vasario mėnesio pradžioje už antikorupcines žinias STT mokinius apdovanojo „skaidrumo ženkleliais“.
Dėkojame istorijos mokytojoms Audronei Nemickienei ir Sigitai Bračkienei už suteiktą galimybę išmokti atpažinti įvairias korupcijos formas ir sąžiningumo svarbą.