Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymas (toliau – Įstatymas) įtvirtina asmenų, pateikusių informaciją apie pažeidimą įstaigoje, su kuria juos sieja ar siejo tarnybos ar darbo santykiai arba sutartiniai santykiai, apsaugos mechanizmą. Įstatymas taip pat nustato apie pažeidimus įstaigose pranešusių asmenų teises ir pareigas, jų teisinės apsaugos pagrindus ir formas, taip pat šių asmenų apsaugos, skatinimo ir pagalbos jiems priemones, siekiant sudaryti tinkamas galimybes pranešti apie teisės pažeidimus, keliančius grėsmę viešajam interesui arba jį pažeidžiančius, užtikrinti tokių pažeidimų prevenciją ir atskleidimą.
Pranešimus apie pastebėtus pažeidimus Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje (toliau – Įstaiga) gali pateikti esami ir buvę Įstaigos darbuotojai.
Pažeidimas – įstaigoje galbūt rengiama, daroma ar padaryta nusikalstama veika, administracinis nusižengimas, tarnybinis nusižengimas, ar darbo pareigų pažeidimas, taip pat šiurkštus privalomų profesinės etikos normų pažeidimas, mėginimas nuslėpti minėtą pažeidimą ar kitas grėsmę viešajam interesui keliantis arba jį pažeidžiantis teisės pažeidimas, apie kuriuos informaciją apie pažeidimą pateikiantis asmuo sužino iš savo turimų ar turėtų tarnybos, darbo ar sutartinių santykių su Įstaiga arba įdarbinimo ar kitų iki sutartinių santykių metu.
Pranešimai teikiami siekiant apsaugoti viešąjį interesą. Informacija pateikta siekiant apginti išskirtinai asmeninius interesus nebus laikoma pranešimu.
Asmeniui, pateikusiam informaciją apie pažeidimą, bus taikomas konfidencialumas. Reikalavimas užtikrinti konfidencialumą netaikomas, kai:
Asmeniui, dėl informacijos apie pažeidimą pateikimo neatsiranda jokia sutartinė ar deliktinė atsakomybė, taip pat atsakomybė dėl garbės ir orumo įžeidimo, dėl šmeižto, jeigu, įstatymo nustatyta tvarka teikdamas informaciją apie pažeidimą, jis pagrįstai mane, kad teikia teisingą informaciją.
Asmuo už žalą, atsiradusią dėl informacijos apie pažeidimą pateikimo, atsako tik tokiu atveju, jei įrodoma, kad asmuo negalėjo pagrįstai manyti, kad jo teikiama informacija yra teisinga.
Žinomai melagingos informacijos, taip pat valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančios informacijos pateikimas nesuteikia informaciją apie pažeidimą pateikusiam asmeniui garantijų pagal įstatymą. Žinomai melagingą informaciją pateikęs arba valstybės ar tarnybos paslaptį, ar profesinę paslaptį atskleidęs asmuo atsako teisės aktų nustatyta tvarka.
Asmuo informaciją apie pažeidimą gali pateikti:
Rekomenduojame pranešimą teikti užpildant šią formą
Arba laisvos formos pranešimu, nurodant kas, kada, kokiu būdu ir kokį pažeidimą rengiasi daryti, daro ar padarė ir pan.; sužinojimo apie pažeidimą datą ir aplinkybes; savo vardą, pavardę, asmens kodą ar gim. datą, darbovietę, kontaktinius duomenis – elektroninio pašto adresą ir kitus duomenis ryšiui palaikyti; nurodant, kad ši informacija teikiama vadovaujantis Pranešėjų apsaugos įstatymu.
Asmuo dėl pažeidimo kreipiasi tiesiogiai į kompetentingą instituciją, kai:
Viešai informacija apie pažeidimą gali būti teikiama, siekiant pranešti apie gresiantį pavojų žmonių gyvybei, visuomenės sveikatai ar aplinkai, kai siekiant užkirsti kelią tokiai grėsmei būtina imtis skubių veiksmų ir dėl laiko stokos nėra galimybių apie pažeidimą pranešti kitais būdais arba kitais būdais pranešus apie pažeidimą nebuvo laiku imtasi reikiamų veiksmų.
Pagal Įstatymą informacija apie pažeidimus teikiama dėl:
Paskutinį kartą atnaujintas: 2024-12-17 09:09:05
Kristupas Linas Bernotas-Karazija, šiais metais (2022) baigęs Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją, jau garsina gimnaziją visoje Lietuvoje. Jo kelis eilėraščius publikavo meno ir literatūros tinklalapis „Meno bangos“: https://www.menobangos.lt/kristupas-linas-bernotas-karazija-eilerasciai/.
Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas - geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.
Mokyklą baigėme prieš 34 metus, buvome 14-osios vidurinės mokyklos 4-oji laida. Nors prabėgo nemažai metų, visada su pagarba ir dėkingumu prisimename mūsų mokyklą ir Mokytojus iš didžiosios raidės - matematikos mokytoją R. Bradauskienę, fizikos mokytoją ir direktorę E. Montvydienę, biologijos mokytoją A. Sadauskienę, rusų kalbos mokytoją Sarmolotovą, anglų kalbos mokytoją Z. Jurgaitytę, geografijos mokytoją B. Dajoraitę. Norėjome pasakyti AČIŪ už suteiktas žinias ir atvertas duris į platųjį pasaulį, už tai, ką išmokome ir kuo tapome.
Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Klaipėdos dramos teatre įvyko aštuonioliktas moksleivių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas „Lietuviško žodžio šviesoje“, kuriame dalyvavo arti šimto moksleivių.
Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija iki egzaminų sesijos likusias šimtą dienų pasitiko nauja mokyklos tradicija - mokyklą paliekanti XXVII laida pristatė spektaklio „Dūmeliai arba septyneri metai burtų ir magijos mokykloje“ premjerą. Kad šioje gimnazijoje mokosi moksliukai, nepakeliantys galvų nuo knygų - tik pasenęs mitas. Gimnazijos sėkmė - talentingi moksleiviai, atsidavusi pedagogų komanda ir didžiulis mokyklos administracijos siekis ugdyti laisvus, laimingus žmones.
Balandžio 11 dieną Klaipėdos „Ąžuolyno” gimnazijos aktų salėje buvo surengtas Respublikinis lietuviškos estradinės dainos konkursas „Draugai draugams 2025“. Konkursas subūrė 21 jaunąjį atlikėją iš įvairių Lietuvos miestų mokyklų – Klaipėdos, Palangos, Kretingos ir Šilutės. Visą popietę scenoje skambėjo lietuviškos dainos, o dalyviai žavėjo ne tik balsais, bet ir kūrybiškumu bei sceniniu įvaizdžiu. Pradžioje rungėsi solistų pasirodymai, vėliau ansambliai. Dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija: pirmininkė Skaistutė Užkuratienė („Vyturio“ progimnazija) bei nariai Ligita Grybauskienė (Prano Mašioto progimnazija), Lidija Portnych (Martyno Mažvydo progimnazija) ir Augustinas Užkuratas (Palangos Senoji gimnazija). Komisija vertino atlikėjų vokalinius gebėjimus, artistiškumą, kūrinio interpretaciją bei bendrą pasirodymo vaizdą.
Šiemet ypač išsiskyrė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos atstovai, pelnę net keturis apdovanojimus. Pirmąją vietą iškovojo Gabrielė Oreniūtė (2c), atlikusi kūrinį „Saulėtam pajūry…“. Antrąsias vietas laimėjo net du pasirodymai – Milda Kadagytė (2f) su daina „Plaštakė“ bei mišrus vokalinis ansamblis, atlikęs jautrų kūrinį „Mama, pakylėk ligi dangaus“. Trečioji vieta atiteko Eivinui Koroliovui (2c), scenoje užkūrusiam nuotaikingą atmosferą su daina „Bum ajajai“.
Dėkojame muzikos mokytojai Dianai Jovaišienei, šio renginio organizatorei, visiems dalyviams už pasirodymus, komisijai – už profesionalų vertinimą. Renginys dar kartą įrodė, kiek Lietuvos mokyklose yra muziką mylinčių ir talentingų jaunuolių bei motyvuojančių muzikos mokytojų!
Titas Česnauskas – aktyvus ir motyvuotas 2f klasės mokinys, kurio gyvenime sportas ir renginiai užima ypatingą vietą. Jau 12 metų Titas profesionaliai treniruojasi karate, yra iškovojęs Europos vicečempiono titulą, aktyviai veda renginius ir nuolat siekia tobulėti. Kviečiu jus susipažinti su šiuo vaikinu ir pažvelgti į jo įkvepiančias veiklas iš arčiau.
Papasakok trumpai apie save. Kokie tavo pomėgiai, talentai, gebėjimai, mėgstamiausia pamoka, daina ar filmas.
Esu labai aktyvus vaikinas. Jau 12 metų profesionaliai sportuoju karate kyokushin. Dukart tapau Europos vicečempionu, esu daugkartinis Lietuvos ir tarptautinių turnyrų čempionas. Lankau salės tinklinį. Intensyviai vedu ir organizuoju renginius ne tik mokykloje, bet ir karate klubo ar miesto šventėse. Mėgstamiausia pamoka, manau, yra ekonomika, nes ji labiausiai susijusi su mūsų gyvenimu, ateitimi ir pasauliu. Mėgstamiausia daina yra atlikėjo Domo „Jūra“, o filmas, be abejonės, „Volstryto vilkas“.