Navigacija

Šimtadienis „Laive vaiduoklyje“
Mokyklos gyvenimas Vasario 27, 2020
Gimnazija iš vidaus
Ispanija
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 27, 2019


Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Blogai
Vasaris Ispanijoje pasirodė kaip vasara!

„Skrendant lėktuvu į Ispaniją jau norėjosi verkti, nes prisiminiau, kad reikės grįžti.“ (Gabija Joknytė, trečiokė)

„Man ir grįžus tebesinori kalbėti ispaniškai.“ (Povilas Carev, pirmokas)

 2020 m. vasario 13–21 d. grupelė „Ąžuolyno“ gimnazijos ispanų kalbos besimokančių moksleivių su lydinčiomis mokytojomis ir keliomis Klaipėdos universiteto ispanų kalbos kursantėmis nukeliavo į pačius Europos pietus – į Kadiso miestą (Cádiz, Ispanija) Atlanto pakrantėje. Kelionei buvo parengta intensyvi mokomoji ir kultūrinė programa. Moksleiviai dalyvavo specialiai šiai grupei suorganizuotuose ispanų kalbos kursuose „Taller de inmersión en la lengua española y su cultura“ (iš viso 8 valandos). Kursai vyko Kadiso universiteto Šiuolaikinių kalbų mokymo centre (CSLM, Centro Superior de Lenguas Modernas); dėstytoja Macarena Gómez Cabrales į mokomąją programą sumaniai įtraukė visus, kad ir skirtingą ispanų kalbos lygį turinčius kursų dalyvius ir liko labai patenkinta pasiektais rezultatais. Centro darbuotojai pakomentavo, kad mūsų moksleiviai pagal savo amžių jiems pasirodė itin motyvuoti, brandūs!

Tęsinys...

Skaityti toliau


Vasario 16-osios minėjmas

„Ąžuolyno” gimnazijos moksleiviai Vasario 16-tąją neįprastai ir turiningai paminėjo eidami į senelių namus. Puikiai praleistas laikas tarp tikrųjų Lietuvos veteranų su moksleivių atliktais muzikiniais pasirodymais, eilėraščiais bei kartu su senelių namų auditorija sudainuotomis  lietuviškomis  dainomis. Vasario 16-toji - UŽSKAITYTA!

Skaityti toliau


Policijos pareigūnų viešnagė „Ąžuolyno“ gimnazijoje 

Kovo 2 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Klaipėdos miesto policijos komisariato Bendruomenės pareigūnai Simona Narūnė ir Alvydas Brencius, bendravo su gimnazistais apie teisinę atsakomybę. Mokiniams suteikta informacija tikrai pravers ateityje tapti pilietiškais, gerbiančiais save ir šalia esančius. Gimnazistai turėjo galimybę užduoti jiems rūpimų klausimų, vyko diskusija, dalijimasis patirtimi ir modeliavimas įvairių situacijų, kurios kartais nutinka jaunų žmonių gyvenime.  

Dėkojame Bendruomenės pareigūnams už prevencinę pamoką. 
Susitikime dalyvavo II klasių mokiniai, klasės kuratorė Lina Daugintytė, socialinė pedagogė Vaida Martyšienė. 
Bendruomenės pareigūnų patarimai gyventojams:
Patarimai vaikams bandžiusiems vartoti psichoaktyvias medžiagas:   

Skaityti toliau


Šimtadienis „Laive vaiduoklyje“

Vasario 28-osios dienos, penktadienio, rytą signalizuojantys abiturientų automobiliai netvarkingai   buvo sugrūsti mokyklos kieme ir mokyklą kaip kasmet „okupavo“ įžymybės, filmų herojai, močiutės, mafijos, kariai, net corona virusai ir kitokie persirengėliai. Tai – tradiciškai 100-tą dienų, likusių iki pirmo egzamino, triukšmingai švenčiantys dvyliktokai. Tiesa, persirengę jie buvo taip, kad net patys vieni kitus sunkiai atpažino. Mokykloje jie ne tik šoko, bet ir su savo klasėmis atliko jaunesniųjų gimnazistų ruoštas užduotis, pavyzdžiui, dėliojo sukarpytas klasės nuotraukas, spėliojo mokytojus iš apibūdinimų bei vaikinai užrištomis akimis turėjo atspėti, su kuria bendraklase šoka. Valgykloje, prižiūrimi direktorės su beisbolo lazda ir maitinami mokytojų, dvyliktokai pasistiprino manų koše. Pažiūrėję filmuką, sukurtą iš pačių siųstos medžiagos, ir dar šiek tiek pasilinksminę ji išsiskirstė. Tačiau neilgam.

Vakare abiturientai į mokyklą sugrįžo jau ne kaip įvairūs personažai – šįkart jie buvo savimi. Įžengus į aktų salę paaiškėjo, jog pateko į „Laivą vaiduoklį“. Beje, tokia ir šimtadienio tema. Šis laivas  simbolizavo mokyklą, iš kurios „pabėgo“ 140 įgulos narių – dvyliktokų. Likę jaunesnieji mokiniai vaidinimo metu gudrumu bandė privilioti juos grįžti atgal. Ir tai pavyko – kviečiami į sceną šventės kaltininkai čia atėjo atlikti užduočių: papasakoti apie įsimintiniausią įvykį su auklėtoją, geriausią dieną mokykloje ir panašiai. Tačiau nors šventei netrūko mokinių įsimintino vaidinimo, energijos ir humoro, daugiausiai ovacijų sukėlė ypač nustebinę mokytojai, kurie ne tik vaidino, bet ir šoko bei dainavo.

Manau, nesuklysiu pasakydama, kad visų organizatorių pastangomis ši diena abiturientams sukėlė begalę gerų emocijų ir sukūrė itin įsimintiną šventę. Jos prisiminimais gyvensime iki egzaminų. Ačiū!

Skaityti toliau


Kelionė į Strasbūrą

„Ąžuolyno“ ir S.Stanevičiaus (Viduklė) gimnazijos, laimėjusios MEPA projektą („Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“), atstovavo Lietuvai Strasbūro parlamente. Čia dalyvavo 23 ES šalių atstovai. Vasario 14-ąją mokiniai susipažino su  parlamentu, jo erdvėmis bei lydinčiais darbuotojais. Parlamento salėje pirmininkas supažindino su darbotvarke, darbo aktualijomis. Toliau sekė delegacijų prisistatymai, darbas komitetuose, debatai bei interaktyvus žaidimas. Gimnazistai, o taip pat ir mokytojai dalyvavo diskusijose. Iš arti pamatėme parlamentinio darbo specifiką.

Taip pat turėjome puikią galimybę aplankyti Europos miestus: Prahą, Paryžių, Berlyną.

Mūsų gimnazijos komandą sudarė 10 mokinių iš 10-12 klasių, o juos paruošė ir lydėjo istorijos mokytoja R.Veličkaitė. Kelionės metu susiradome daug naujų draugų, patyrėme gerų emocijų ir įspūdžių.

Skaityti toliau


Pramoginių šokių vakaras

„Šokis – tai poezija, kuria kartais atskleidžiama daug daugiau, negu galima pasakyti gražiausiais ir prasmingiausiais žodžiais,”- tokiomis mintimis šokio vadovė Loreta Margarita Černeckienė pasveikino „Pramoginių šokių vakaro” dalyvius bei svečius.

Vasario 6 vakarą gimnazijos III bei IV klasių mokiniai aktyviai  dūzgė šokių aikštelėje. Gimnazistaii visus mokslo metus ruošėsi šiai šventei: mokėsi įvairių žingsnelių, derinių, patys teikė pasiūlymų ir kartu su mokytoja sukūrė pasigėrėjimo vertas kompozicijas. Svarbu paminėti, jog dauguma moksleivių pasirinko šokio pamokas neturėdami jokios patirties, tačiau padaryta pažanga džiugino tiek mokytojus, tiek tėvelius. Vakaro metu išvydome lotynų, klasikinių, šiuolaikinių šokių: šokome tango, čia čia, lėtą ir Vienos valsus, džiaivą, sambą, salsą, kantri stiliaus šokius, tradicinį graikų sirtakį ir kitus. Ne paslaptis, jog „Ąžuolyno” gimnazija džiaugiasi ne tik smalsiais ir talentingais moksleiviais, bet ir viską suspėjančiais šokančiais mokytojais. Mokytojų penketukas koncerte pasirodė ypač nuotaikingai ir profesionaliai, o žiūrovai negailėjo aplodismentų. Vakarą vainikavo merengo, kuris dar vadinamas draugystės šokių, kurį šokdami į sceną pakvietėme ir svečius.

Turbūt sunku įsivaizduoti, nepamačius savo akimis, kokią ypatingą atmosferą mūsų bendruomenė sukūrė tą vakarą, tačiau vienareikšmiškai galime teigti, jog šokis išties pasako kur kas daugiau negu tūkstančiai gražiausių žodžių. Šokti niekada nebūna per vėlu!

Dėkojame šokių mokytojai Loretai Margaritai Černeckienei.

Skaityti toliau


Viskas yra įmanoma

   Kornelija Jankantaitė, 4a klasės mokinė, iš šalies atrodo „kieta“ mergina, nuolat skinanti laurus Kyokushin karate srityje ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, tapusi Europos čempionato Kyokushin karate kumite sidabro medalio laimėtoja. Tačiau interviu metu paaiškėjo, jog kelias į sėkmę merginai nebuvo vien rožėmis klotas. Tad šiandien Kornelija mums atvirai pasakoja savo sėkmės istoriją bei atsiskleidžia kaip kovotoja ir taip pat kaip įvairiapusė filosofiška asmenybė.

Sportui kojos nepakišo net sunkumai

Sportas Kornelijos gyvenime atsirado jau nuo mažų dienų. Kaip teigia pati mano pašnekovė, ją, dar 7-erių metų mergaitę, tėvas nuvedė į krepšinio treniruotę. „Noriu, kad būtum krepšininkė“, - sakė tada jis. Bet netrukus paaiškėjo, kad krepšinis – visiškai ne jai. „Kadangi aš turiu klausos negalią, nešioju klausos aparatus, man būdavo sunku komunikuoti su komandos nariais“, – prisipažįsta mergina. Pasirodo, klausos aparatai, sukuriantys dirbtinį garsą, lydėjo ją nuo pat 5-erių metų. Tada dėl vaistų jos klausa tapo labai silpna. „Gyvenimas apsivertė aukštyn kojom“, – sako pašnekovė ir dėkoja tėvams, kurie įdėjo be galo daug pastangų bei investicijų, kad jų dukra įsilietų į įprastos mokyklos bendruomenę ir nelankytų specialiosios ugdymo įstaigos. Taigi, dėl diskomforto, patiriamo krepšinyje, mažoji Kornelija, apsilankė karate treniruotėje. Užteko vieno karto, kad ji pajustų, jog tai jos sritis. Tik nepagalvokit, kad mergaitė pasakė tėvams apie šį atradimą: „Pusę metų lankiau karate ir aš tėvui melavau, kad einu į krepšinį.“

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Konferencijos „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ refleksija

2020 m. sausio 15 dienos popietę į gimnaziją rinkosi Klaipėdos miesto mokytojai ir mokiniai, besidomintys gamtos mokslais. Konferencijoje „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ svečias iš Klaipėdos universiteto prof. A. Šiaulys padėjo išnarplioti detektyvą, kur iš Baltijos jūros dingo midijos, paaiškino, kuo susijusi ekologija su kulinarija ir pateikė daug kitų su aplinkosauga susijusių faktų.

Po profesoriaus pranešimo savo žiniomis dalinosi ir mokiniai. Konferencijoje pranešimus skaitė 29 mokiniai iš 10 miesto gimnazijų. Buvo pateikta daug įdomios informacijos apie atradimus, išradimus gamtos mokslų  srityse, aptarta šių išradimų svarba. Iš kitos pusės mokiniai pažvelgė į šiluminius variklius, fermentacijos procesus, skiepus, cukrinį diabetą, muilą, gaiviuosius gėrimus ir kt. Papasakota apie mokslininkus, pakeitusius gamtos mokslų teorijas ir praktikas.

Tuo pat metu mokytojai dalyvavo mokymuose, kokią įtaką Kuršių marių biologinei įvairovei daro sutekantis sūrus ir gėlas vanduo. Atlikta simuliacija su sūriu ir gėlu vandeniu, nustatytas haloklinas, nubraižytas grafikas ir įvertintos paklaidos tikrai patobulino mokytojų kompetencijas įvairiose gamtamokslinio tyrimo srityse.

Organizatorių ausis pasiekę atgarsiai iš šios konferencijos paskatino juos apsispręsti apie tokių konferencijų būtinumą ir tęstinumą.

Skaityti toliau


Kalėdinis padėkos vakaras „Kur gerumas supas...“

Sakoma, jog teatras prasideda nuo rūbinės. Šis posakis tikrai galioja  ir „Ąžuolyno“ gimnazijoje vykusiam Kalėdiniam padėkos vakarui „Kur gerumas supas...“ 
Elegantiški, frakais pasidabinę jaunuoliai, vakarinėmis suknelėmis pasipuošusios merginos sutiko tėvelius, buvusius ir esamus gimnazijos mokytojus, ne pedagoginius darbuotojus, mokinius, tėvų klubo narius, kvietė fotografuotis prie foto sienelės, kuri buvo pagaminta mokinių parlamento narių rankomis. Raudonas kilimas, gyvos muzikos garsai fojė nepaliko abejingų. Aktų salė virto prabangia balta pokylių sale, kur apgalvota kiekviena detalė, pradedant svečių sėdėjimo vietomis, baigiant teatro mokytojos Aivos Urbšienės ir jos kūrybiškų  mokinių kurtomis žvakidėmis ant staliukų. Ne vienas šventės dalyvis pasijautė tarytum įžymybių vakare.

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Už Atlanto horizontų

Šiandieninėje visuomenėje esame nuolat skatinami peržengti tą patikimą ir jaukią komforto zoną, kuri mums trukdo tobulėti ir pajusti jaudinančias gyvenimo akimirkas. Būtent tarptautinių mainų galimybė ir padeda jaunam žmogui įveikti vidinius ar išorėje egzistuojančius barjerus. Todėl dažnai yra pastebimas jaunimo tarptautinių mainų pasirinkimo tendencijos augimas. Šia galimybe pasinaudojo bei vienerius gimnazijos metus į viso gyvenimo neišdildomą potyrį iškeitė Klaipėdos „Ąžuolyno“ III gimnazijos mokinė Laura Oleksenko.

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Ne metai tavo gyvenime, o gyvenimas metuose

Jau turbūt esame girdėję sklandžiusius gandus mokykloje, kad kažkas, kažkur, kažkaip buvo išvykęs į tarptautinius jaunimo mainus Kinijoje. Tai tiesa. Praėjusius mokslo metus dabartinis Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos trečiosios klasės mokinys Tadas Lukavičius praleido Taivane. Plačiau apie jo kelionę ir įspūdžius – šiame straipsnyje.

Minties formavimas ir įgyvendinimas

Kaipgi viskas užgimė? Pasak pačio Tado, sprendimo užuomazgos šaknis jis įžvelgia dar pačioje pirmoje gimnazijos klasėje, pirmose kinų kalbos pamokose. Vaikino susidomėjimas šia kalba paskatino vykti į ekskursinę kelionę Kinijoje, po kurios jis pradėjo svarstyti ir apie ilgalaikių mainų galimybę svetur. Atsiradus tokioms mintims, jis susidūrė su dilema – kurią šalį pasirinkti? Vis dėlto mintys grįžo prie Kinijos, o tiksliau, prie Taivano. Pradėjęs ieškoti galimybių, jis gan lengvai rado ir pasinaudojo Rotary Youth Exchange Lithuania siūloma programa, susidėjo daiktus, nuramino tėvų nerimą ir pasinėrė į jaudinantį nuotykį.

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Mėnesio rubrika „Nauji veidai“

Primename, kad kaip ir kiekvieną mėnesį, esame pasiruošę Jus, mūsų skaitytojus, supažindinti su naujais mokytojais, jų karjeros pradžia, pasaulėžiūra ar mintimis, kurios neretai tampa ir mūsų pačių gyvenimo varikliuku, skatinančiu mus nuolat judėti pirmyn.

Trečioji kalbinama mokytoja – pirmokų kuratorė Lina Vitrakienė.

 Papasakokite, kokia Jūsų pedagoginio darbo pradžia?

Visad sakiau, kad kuo kuo, bet mokytoja tikrai niekada nebūsiu. Gyvenimas pasijuokė iš mano planų, o aš tuo esu patenkinta. Esu ten, kur ir norėčiau būti.

Pasidalinkite, koks būtų didžiausias Jūsų kaip mokytojo pasiekimas?

Visi laimėjimai varžybose ar konkursuose su mokiniais yra gerai, bet manyčiau, kad didžiausias pasiekimas - kai suaugę buvę mokiniai grįžta padėkoti už duotus patarimus, išklausytas akimirkas, gautas vertingas pamokas. Maža to, dar ir savo vaikus atveda. Tada širdis džiaugiasi labiausiai.

 

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Ispanija...

Lapkričio 27 dieną mūsų gimnazijoje vyko renginys, kuriame mokiniai pristatė pranešimus apie Ispanijos valdymą, teritoriją, festivalius ir tradicijas. Išklausę pranešimus mokiniai ir mokytojai pasivaišino tradiciniais ispanų patiekalais, kuriuos gamino patys gimnazistai ir technologijų mokytoja Nomeda Pamparienė. Dėkojame mokiniams, informatyviai pristačiusiems Ispaniją ir mokytojoms, kurios padėjo mokiniams pasiruošti.

Skaityti toliau


Choro „Atžalynas“ kelionė į Latviją

2019 m. gruodžio 6-7 d. „Ažuolyno“ gimnazijos mišrus choras „Atžalynas“ viešėjo pas kaimynus latvius. Beveik 40 choristų kartu su mokytojomis - choro vadove Jolanta Vyšniauskiene ir chormeistere Diana Jakubauskiene anksti rytą išvyko, į daug įspūdžių žadančią ir turiningą kelionę, maršrutu: „Ryga – Sigulda – nacionalinis Gaujos parkas“.

Pirmąją dieną aplankėme Rygos automobilių muziejų. Ten pamatėme daugybę įdomių, sumanių instaliacijų bei įspūdingų eksponatų –  senovinių automobilių, motociklų, tarnybinių mašinų. Skaniai papietavę „Lido“ tinklo restorane, įsikūrėme Radisson Blu Daugava viešbutyje pačiame Rygos centre.  Išsipakavę savo mantą, patraukėme į  žygį pėsčiomis po Rygos senamiestį. Ten šaunusis kelionės gidas Renatas papasakojo mums  apie šio miesto istoriją, jo atsiradimą, pasidalijo įdomiais faktais bei legendomis. Sužinojome, jog į naujai statomus pastatus būdavo įmūrijami žmonės, kad pastatas būtų tvirtas, kodėl grūdus laikė pastato viršuje, kaip rygiečiai komunikuodavo su miesto budeliais ir pan. Išgirdome itin  įdomių faktų jaunimui, pavyzdžiui, Latvijoje nėra amžiaus cenzo energetiniams gėrimams ir dar daugybę kitų! Vakarą užbaigėme laisvu laiku vaikščiodami po Kalėdinę mugę, grožėdamiesi Rygos eglute  bei jaukiomis senamiesčio gatvelėmis.

Toliau...

Skaityti toliau


Istorijos konferencija

Gruodžio 12 dieną gimnazijoje neeilinė diena  – Klaipėdos miesto istorijos konferencija „Smetona -prezidentas, kūręs Lietuvą, kurioje vietos užteko visiems“. Sulaukėme svečių iš „Varpo“, Vydūno gimnazijų, Klaipėdos Licėjaus, Suaugusiųjų mokyklos, joje dalyvavo ir mūsų gimnazistai. Konferenciją vainikavo Dominyko Daunio filmukas, pasakojantis apie Antano Smetonos gyvenimą, politiką. Dėkojame gimnazijos istorijos mokytojoms: Daliai Tarnienei, Audronei Nemickienei, Redai Veličkaitei.

Akimirkos...

 

Skaityti toliau


Pirmokų protmūšis „Ar tu gudresnis už pirmoką?“

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje gruodžio 5-ąją dieną įvyko pirmasis šių metų pirmokų organizuojamas protmūšis pavadinimu „Ar tu gudresnis už pirmoką?“. Šiame renginyje dalyvavo pirmų klasių mokiniai ir jų tėvai. Visi šio renginio dalyviai buvo suskirstyti į dešimt komandų po penkis žmones (penkios komandos vaikų ir penkios komandos jų tėvų). Protmūšio metu dalyviams buvo užduodami klausimai iš penkių temų – lietuvių kalbos ir literatūros, gamtos mokslų, istorijos ir geografijos, meno ir Kalėdų tema. Pertraukų metu vyko įvairios užduotys ir atėjusiems žiūrovams. Protmūšio pabaigoje išaiškėjo nugalėtojai, kurių, beje, buvo dvi grupės – 1b klasės mokiniai ir 1d klasės mokinių tėvai. Renginiu liko patenkinti tiek mokiniai, tiek tėvai, visų emocijos po tokios linksmos vakaro pramogos buvo pakilios ir džiugios.  Labai norėtumėm padėkoti pirmų klasių organizaciniam komitetui už nuostabiai surengtą renginį ir lauksime daugiau tokių renginių.

Keletą akimirkų...

Skaityti toliau


Dalinkime gerumą

Pirmų klasių mokiniai spalio 25 dieną savanoriavo „Maisto Banke“. Akcija vyko „Vėtrungės IKI“ parduotuvėje. Per kelias valandas nutiko tiek daug. Sutikome nemažai žmonių, jų buvo visokių - malonių ir nemalonių. Žmonės bendravo ir šypsojosi mums. Ne tik senosios kartos žmonės įsitraukė į aukojimą - didelė dalis jaunimo taip pat buvo neabejinga skurdžiai gyvenančioms šeimoms. Tai mums suteikė naujos patirties. Kad ir kokie žmonės būtų, turime šypsotis ir būti laimingi. Nustebino tai, kad žmonių, kurie aukojo, buvo labai daug. Visą laiką buvome laimingi, nes tarp savanorių buvo šilta atmosfera, o su mumis buvusi koordinatorė buvo labai maloni ir šią savanorišką veiklą dar labiau padarė įsimintinesnę.

Skaityti toliau


Mėnesio rubrika „Nauji veidai“

Tęsiame mėnesinę rubriką apie pažintį su naujaisiais mokytojais, kurie mūsų mokyklinį gyvenimą praskaidrina naujomis spalvomis, dar nematytais iššūkiais, išmintimi bei pulsuojančiu noru mokiniams padėti pasiekti savo užsibrėžtų tikslų tiek iš profesinės, tiek iš kasdienio gyvenimo perspektyvos.

Šio mėnesio pažintis – teisės pagrindų mokytoja Asta Žvaliauskienė.

Papasakokite, kokia Jūsų pedagoginio darbo pradžia?

Pirmiausia pradėjau mokyti suaugusiuosius darbo teisės pagrindų, bet visad norėjau dirbti su mokiniais, nesvarbu, kokio  jie yra amžiaus. Mokiniai visada turi pozityvo, priešingai, nei suaugusieji. Mano sesuo mokėsi „Ąžuolyno“ gimnazijoje, ir man kilo mintis pasiūlyti dėstyti Teisės pagrindų kursą direktorei, kuri idėją palaikė. Taigi, aš čia.

 

Skaityti toliau


Lapkričio 16-oji – Tarptautinė tolerancijos diena

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė). Įvairūs socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys.

 

Skaityti toliau


Mėnesio rubrika „Nauji veidai”

Pradedame mėnesinį „Nauji veidai“ interviu ciklą, kuriame bus kalbinami 2019 m.m. prie Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos bendruomenės gretų prisijungę įvairiausių sričių mokytojai. Interviu tikslas - geriau pažinti vieni kitus ir atidžiau pažvelgti į mokytojų karjeros raidą, jų požiūrį į gyvenimą bei, žinoma, į mūsų gimnaziją. Maloniai kviečiame visus skaitytojus  sekti naujienas ir iš arčiau susipažinti su „Ąžuolyno“ gimazijos gyvenimu! 

Pirmoji pašnekovė - anglų kalbos mokytoja Reda Mačiukaitienė. 

Papasakokite, kokia Jūsų pedagoginio darbo pradžia?

1991 metais baigiau Vilniaus pedagoginį institutą, anglų kalbos ir pedagogikos kursą ir buvau paskirta „atidirbti“ į Klaipėdos 7 vidurinę mokyklą (dabar Simono Dacho progimnazija). Po poros metų tuometinis Klaipėdos Kristijono Donelaičio vidurinės mokyklos direktorius pakvietė ateiti dirbti į jo vadovaujamą mokyklą, kur išdirbau iki 2019 m. Darbo pradžia nebuvo sunki, patiko mokytojauti nuo pat pirmos darbo dienos, bet to ir reikėjo tikėtis, nes nuo vaikystės norėjau būti mokytoja.

 

 

Skaityti toliau


Pirmokų įšventinimas

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje spalio 11d. vyko pirmokų krikštynos. Nuoširdžiai dėkojame antrų klasių mokiniams už puikų „Krikštynų“ organizavimą, puikų renginį, laiką, kupiną įspūdžių, bei už šiltą priėmimą į „Ąžuolyno“ bendruomenę. Krikštynos praėjo sklandžiai ir smagiai. Kiekviena klasė turėjo prisistatyti - sukurti filmuką „Farai“, „TV pagalba“, „Klausimėlis“, „Kitas“ ar vaidinimą „Ekstrasensų mūšis“. Tarp klasių prisistatymų buvo įterptos kelios smagios užduotėlės, tokios kaip „Tele Loto“, „Pagauk kampą“ ar kuratorių viktorina. Renginio aplinka buvo sukurta labai jauki, lyg būtume namuose. Kėdės buvo pakeistos pagalvėmis į bendrus klasių ratelius, o jų viduryje buvo paruošti užkandžiai. Kitais metais būsimi antrokai turės nemenkai pasistengti, nes šių metų  antrokai tikrai iškėlė aukštą kartelę. 

 

 

 

Skaityti toliau


Nauji veidai: susipažinkime su pirmokais

Rugsėjo 1-ąją į „Ąžuolyną“ įžengė apie 150 naujų mokinių. Iš pradžių nedrąsūs jauniausieji gimnazistai, klaidžioję jiems naujos ir dar nepažįstamos mokyklos koridoriuose, atrodo, dabar vis labiau jaučiasi mūsų bendruomenės dalimi. O kokie pačių pirmokų įspūdžiai ir pastebėjimai?

  1. Kodėl pasirinkai būtent „Ąžuolyno“ gimnaziją?
  2. Kaip jautiesi naujoje bendruomenėje? Kokie pirmieji įspūdžiai?
  3. Ar lankai čia kokį nors mokykloje siūlomą būrelį arba popamokines veiklas?
  4. Kas labiausiai patinka gimnazijoje?
  5. Gal jau turi pasiūlymų, ką būtų galima pakeisti „Ąžuolyne“?
  6. Jei dabar atsuktum laiką atgal ir vėl rinktumeisi mokyklą, ar eitum į kitą gimnaziją?
  7. Kaip sekasi ruoštis pirmokų vakarui?

 

 

Skaityti toliau


Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos I klasių mokiniai rugsėjo 24 d. dalyvavo  pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, skirtoje žydų genocido aukų atminimo dienai. Ekskursija vyko Klaipėdoje žydams svarbiose vietose. Iš pradžių ėjome į Klaipėdos žydų bendruomenės namus. Ten praėjome Raudų sienos imitaciją. Taip pat perėjome alėją, skirtą genocido aukoms paminėti. Senamiestyje apžiūrėjom buvusių sinagogų liekanas. Klausėmės mokytojos pasakojimų apie Klaipėdos kraštui svarbią žydų kilmės asmenybę Julių Liudviką Vynerį, kuris paliko savo didžiulius turtus Klaipėdos miestui. Aplankėme jo buvusius namus, banką ir baigėme savo ekskursiją su šiltu ,,ačiū‘‘ istorijos mokytojai Redai Veličkaitei.

 

Skaityti toliau


Mano mintys apie mokytojo profesiją

Žiūrint į pasaulį vaiko akimis, mokytojai, su kuriais jam tenka susidurti, į kurių rankas jis patenka, yra ypač svarbūs. Mokykloje jis praleis du trečdalius savo vaikystės ir paauglystės ir su mokytojais bendraus kiekvieną dieną, todėl tų mokytojų rankos, kartu su vaiko tėvų rankomis lipdo ir formuoja jo asmenybę ir jo ateitį. Tai paverčia mokytojo profesiją ypatinga. Būtent nuo mokytojo priklauso, koks bus vaiko santykis su įvairiausiomis gyvenimo, mokslo, kultūros, meno sritimis.

 Tačiau žiūrint į pasaulį mokytojo akimis, vaikai, su kuriais jam tenka susidurti, plaukia pro šalį kaip nesiliaujanti srovė mažų žiburėlių, jonvabalių. Kurį laiką jie pavieši mokytojo globoj, užmezga trapų ryšį, bet ilgainiui turi skristi tolyn, o juos pakeičia kiti žiburėliai, tuos – dar kiti, ir taip jie plaukia pro šalį, lyg švytintis upelis. Kaip tada reikia priimti tą faktą, kad kiekvieno iš tų mažų žiburėlių asmenybėje mokytojas palieka pėdsaką? Kaip reikia sužiūrėti, kad nepaliktum jo skausmingo ar kartaus, kai jų tiek daug? Mokytojai, patys kažkada buvę mokiniais, supranta, kaip tai jaučiasi, kai rankos, formuojančios tave, spau