Navigacija

Pirmokų dviračių žygis
Renginiai Birželio 4-5, 2019
Gimnazija iš vidaus
Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Blogai
Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos I klasių mokiniai rugsėjo 24 d. dalyvavo  pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, skirtoje žydų genocido aukų atminimo dienai. Ekskursija vyko Klaipėdoje žydams svarbiose vietose. Iš pradžių ėjome į Klaipėdos žydų bendruomenės namus. Ten praėjome Raudų sienos imitaciją. Taip pat perėjome alėją, skirtą genocido aukoms paminėti. Senamiestyje apžiūrėjom buvusių sinagogų liekanas. Klausėmės mokytojos pasakojimų apie Klaipėdos kraštui svarbią žydų kilmės asmenybę Julių Liudviką Vynerį, kuris paliko savo didžiulius turtus Klaipėdos miestui. Aplankėme jo buvusius namus, banką ir baigėme savo ekskursiją su šiltu ,,ačiū‘‘ istorijos mokytojai Redai Veličkaitei.

 

Skaityti toliau


Mano mintys apie mokytojo profesiją

Žiūrint į pasaulį vaiko akimis, mokytojai, su kuriais jam tenka susidurti, į kurių rankas jis patenka, yra ypač svarbūs. Mokykloje jis praleis du trečdalius savo vaikystės ir paauglystės ir su mokytojais bendraus kiekvieną dieną, todėl tų mokytojų rankos, kartu su vaiko tėvų rankomis lipdo ir formuoja jo asmenybę ir jo ateitį. Tai paverčia mokytojo profesiją ypatinga. Būtent nuo mokytojo priklauso, koks bus vaiko santykis su įvairiausiomis gyvenimo, mokslo, kultūros, meno sritimis.

 Tačiau žiūrint į pasaulį mokytojo akimis, vaikai, su kuriais jam tenka susidurti, plaukia pro šalį kaip nesiliaujanti srovė mažų žiburėlių, jonvabalių. Kurį laiką jie pavieši mokytojo globoj, užmezga trapų ryšį, bet ilgainiui turi skristi tolyn, o juos pakeičia kiti žiburėliai, tuos – dar kiti, ir taip jie plaukia pro šalį, lyg švytintis upelis. Kaip tada reikia priimti tą faktą, kad kiekvieno iš tų mažų žiburėlių asmenybėje mokytojas palieka pėdsaką? Kaip reikia sužiūrėti, kad nepaliktum jo skausmingo ar kartaus, kai jų tiek daug? Mokytojai, patys kažkada buvę mokiniais, supranta, kaip tai jaučiasi, kai rankos, formuojančios tave, spaudžia per stipriai, nemaloniai, bet kaip tą sužiūrėti, kai žiburėlių tiek daug, jie tokie maži ir taip greitai juda?

 Todėl mokytojo profesija sudėtinga, todėl ji ir ypatinga.

 

 

Skaityti toliau


Mintys apie mokyklą

Mokykla - neatsiejamas civilizuoto žmogaus gyvenimo etapas, suteikiantis naujų potyrių bei begalybę žinių. Man ne kartą yra iškilęs klausimas, ar egzistuotų visa ugdymo sistema be mokytojų, ir su apmaudu privalau paminėti, jog tik maža dalis žmonių susimąsto apie tai. Be mokytojų, dalis mokinių tikriausiai tuščiai skaitytų knygas, kita naršytų internete, ieškotų medžiagos, nesuprasdama, kam ji reikalinga, o likusieji džiaugtųsi pasiutusia jaunyste. Tad galime suvokti, jog pedagogo profesija yra ne tik būtina, bet ir be galo sudėtinga. Išties sunku sudominti šiuolaikinį jaunimą literatūriniais kūriniais apie svetimą Renesansą ar gūdžius pagoniškus laikus. Sunku ne tik sudominti, bet ir paprasčiausiai susikalbėti. Ypač sudėtinga mokyti, kai, atidavęs visą save, nejauti iš mokinio grįžtamojo ryšio. Širdį apkartina ir visuomenės požiūris į šią profesiją. Daugumai tėvų atrodo, jog mokytojas yra Dievas, stebuklingai sukursiantis iš vaiko antrąjį einšteiną, šekspyrą, euklidą ar kitą mokslininką bei menininką. Dažniausiai pamirštama, jog mokytojas taip pat yra žmogus, norintis supratimo ir užuojautos, pagarbos bei švelnumo. Laikas suprasti, kad pedagogas nėra įrankis išsilavinimui įgyti. Mokytojas- saulės spindulys, suteikiantis žinias ir ugdantis moralines vertybes, tačiau tik nuo moksleivio priklauso, ar šviesa bus sugerta, ar spinduliai išsisklaidys.

Ačiū Jums, mokytojau...

Skaityti toliau


Mokytojas - mokyklos radiatorius

Mokytojas - mokyklos radiatorius, kuris suteikia jaukumo sausam žodžiui. Jo išmintis augina asmenybes perteikdamas vadovėlinę išmintį per gyvenimo pavyzdžius, perteikdamas šilumą per akių žvilgsnius.

Tikras pašaukimas būti mokytoju. Jo gyvybė suteikia knygoms balsą, pažadina lietaus debesis virš sausų žodžių, kurie pritvinkę tylos sprogsta visu nuoširdumu ir pilnumu.

Mokykla be mokytojo, tai kaip permirkę batai, į kuriuos kitąryt nesinori kišti kojos, nes... Būsią nejauku ir šalta. Todėl mokytojas yra vertybė. Vertybė, kuri keičia aplinkinius, jų mąstymą tarsi atviras langas į pasaulio džiugesį ir likusį grožį. Jautrumas, kantrybė, nuoširdumas, tolerancija - tai mokytojo namo pamatai, kurie kiekvieną kartą auga priėmus nors vieną žmogų į savo statomą tvirtovę...

Skaityti toliau


Nerimas nepasitvirtino

Tikriausiai visi šiemet į pirmąją klasę atėję mokiniai prieš Rugsėjo 1-ąją nerimavo: „Kokie bus būsimi bendraklasiai?“, „Ar patiks gimnazijoje?“ To paties manęs klausia ir artimieji, draugai. Po mėnesio, praleisto šioje gimnazijoje, galiu atsakyti į šiuos klausimus bei pasidalinti savo patirtimi su Jumis.

Su klasės draugais susipažinau rugpjūčio gale, sukūrėme pokalbių grupę Facebook‘e. Bendravimas buvo gana paviršutiniškas, nes nelabai turėjome apie ką kalbėtis. Tačiau jau turėjau nuomonę apie savo bendraklasius ir pačią klasę  ir negalvojau, jog ten pritapsiu. Naktį prieš rugsėjo antrąją aš ilgai neužmigau, nes vis galvojau, ar mano išankstinė nuomonė pasitvirtins, ar ne...

Pagaliau išaušo rugsėjo antroji. Atėjusi į mokyklą, pradėjau labai jaudintis. Net nežinau, kodėl. Ilgai stebėjau klasės draugus ir supratau, jog dauguma jautėsi taip pat, kaip ir aš. Išsigandę, susijaudinę. Vėliau aktų salėje jaudulys atlėgo, buvo smagiau, bet vis tiek nesijaučiau gerai. Visą dieną galvoje sukosi neramios mintys.

 Vėliau susipažinau artimiau, susiradau naujų draugų ir jau nebuvo taip baisu. Su kiekviena diena aš vis labiau džiaugiausi savo klase. Dauguma klasės draugų yra malonūs, draugiški, padeda bėdoje. Labiausiai patinkantis dalykas klasėje – nuotaikinga atmosfera. Nors dažnai pamokose jaučiu įtampą, užtenka kažkam pasakyti juokelį ir ji kaipmat atslūgsta.

Kaip ir supratote, mano išankstinė nuomonė nepasitvirtino. Taip pat apklausiau savo klasės draugus ir sužinojau, jog jų situacija buvo panaši, kaip ir mano. Eilinį kartą supratau, jog nereikia galvoti neigiamai, dažniausiai būna atvirkščiai. Dabar drąsiai galiu teigti, jog man klasė ir apskritai visa mokykla patinka ir aš 1e klasės negalėčiau labai lengvai palikti...

Skaityti toliau


Mokslas gali būti smagus

Rugsėjo 12 dieną Vilniuje ,,Ąžuolyno” gimnazijos 12-okų komanda dalyvavo netradiciniame konkurse ,,Erdvėlaivis-žemė”2019. Tądien moksleiviams teko išmanyti bei praktiškai pritaikyti reaktyvinio judėjimo, termodinamikos, aerodinamikos bei chemijos žinias. ,,Važiuodami į tiksliųjų bei gamtos mokslų konkursus dažniausiai tikimės elementaraus protmūšio, tačiau tai buvo visai kas kita”, - atsiliepia dalyviai. Mokiniai naudojo suskystintas azoto dujas deguonies gavimui, maišė cheminius elementus (glicerolį, vandenilio peroksidą, kalio permanganatą) tam, kad įžiebtų ugnį, pasitelkė levitaciją daiktų pernešimui, šaudė iš lanko degančias strėles bei sėkmingai įveikė ,,bulviašaudžio” užduotį. Konkursui reikėjo atlikti ir namų darbus, t.y. paruošti prisistatymą eksperimento formatu. Bebaimiai ąžuolyniečiai pademonstravo, jog ugnį galima laikyti rankoje, ir įrodė, jog liepsnos spalva kartais būna žalia. ,,Be abejo, atidavėme visą save kaip tikrose sporto varžybose, tad patyrėme ir kelias nerimtas mokslininkų traumas, tačiau tai nuotaikos nesugadino. Džiaugiames iškovoję 4-ąją vietą.”

Sveikiname mūsų gimnazistus ir dėkojame juos lydėjusiems mokytojams: Sauliui Žukauskui bei Virginijai Gineikei. Komandos sudėtis: Bazilius Jokūbas (4d), Kaveckas Vasaris (4d), Ostrovskis Lukas (4d), Pagojus Gabrielius (4d), Petkevičius Pijus (4d), Purickaitė Ema (4d), Radzevičius Rokas (4d), Venckūnas Aidas (4d), Dvorak Vitold (4e), Galinauskaitė Šarlota (4e), Gečaitė Gabija (4e), Šiožinys Vilius (4e).

 

Skaityti toliau


Savanorystė „Judriojoje mugėje“

Rugsėjo 14 d., šeštadienį, mes, įvairių klasių ąžuolyniečiai, laiką leidome kiek neįprastai, tačiau labai įdomiai ir linksmai – savanoriaudami „Judriojoje mugėje“. Tai jau 6-tus metus Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje, vykstantis renginys, kuris subūrė ne tik smalsius klaipėdiečius, besidominčius diskusijomis, varžybomis, sporto, menų ir kita popamokine veikla mieste, bet ir moksleivius savanorius. Čia padėjome įgyvendinti organizatorių idėjas, bendravome su lankytojais, ruošėme aplinką ir net praplėtėme pažinčių ratą. O vakarop, kai pasibaigė konkursai ir parodos bei išsiskirstė vieni lankytojai, rinkosi kiti, tačiau jau į kitą renginio dalį „Zumba fiestą 2019“. Tada atlikę užduotis prisijungėme ir mes, savanoriai, prie šios ilgos, bet neprailgusios bei smagios Zumba treniruotės. Ir nors atrodė, kad savanoriška veikla ir šokiai turėtų gerokai nuvarginti, mes jautėmės pasikrovę itin daug teigiamų emocijų bei energijos kitai savaitei.

 

Skaityti toliau


Dviračių žygis

Birželio 4–5 dienomis, devintos klasės pabaigimo proga, beveik 100 pirmokų, kartu su mokytojais, išsiruošė į didingą dviračių žygį, Klaipėda - Pervalka - Klaipėda. Žygio tikslas buvo pasibūti kartu, labiau pažinti vienas kitą. Kelionės metu susidūrėme su įvairiais sunkumais, kaip taisyklių nesilaikymas, traumos, karštas oras, nuovargis. Tačiau viską atpirko nuostabieji Neringos vaizdai. Tokį nuostabų pakvietimą gavome iš dviejų, „Ąžuolyne“ besimokančių vaikų tėvų. Po 7 valandų kelionės dviračiais, jie mus apgyvendino VilaBaldininkas viešbutyje Pervalkoje.. Lauko virtuvėje pagamino mums karštą vakarienę ir labai skanius, gausius pusryčius. Mokinius, kurie dviračių neturėjo, tačiau degė noru važiuoti kartu, jais aprūpino! Ryte, vėl sėdome ant dviračių, ir šį kartą, išmokę vakarykštes pamokas, kartu mynėme jau daug sklandžiau. Karštas oras labai vargino, visi buvome pavargę, ištroškę ir tuomet, atsigaivinti, pusiaukelėje mums atvežė šaltos giros. Namo grįžome linksmi, didžiuodamiesi savimi, įveiktais kilometrais bei patirtimi. Žinoma, buvome išvargę, tačiau džiaugėmės išmokę bendradarbiauti, padėti vienas kitam, užjausti. Labiau pažinome vieni kitus. Tikimės, kad panašių išvykų turėsime daugiau! 

Skaityti toliau


Nuskambėjo Paskutinis skambutis

Gegužės 24 d., saulėtą penktadienio rytą, po eisenos mieste „Ąžuolyno abiturientai mokykloje žengė pro gyvąją sieną, kartu su mokytojais rinkosi aktų salėje. Čia visų laukė kiek neįprasta Paskutinio skambučio šventė. Pirmoji šventės dalis prasidėjo teatro studijos mokinių spektakliu. Jis metaforiškai perteikė abiturientų rūpesčius,  kasdienybę, mokytojų aktualijas, mokyklą, artėjančių egzaminų nelaukimą (atsiprašau, tai yra nesulaukimą!), NEC atstovų viešnagių siaubą bei viliojančią pagundą nesimokyti.

Scena pavirto panteonu su sargybiniais, kur darbavosi sodininkės ir dievai (pavyzdžiui, Saulės dievas Žu), apsilankė net pati NEC deivė, be to, aktoriai „pasiskolino kai kurių tikrųjų 12-tokų vardus. Visi dirbo, augino sodinukus, savo derlių, kai kas vadovavo ir laukė Skambučio garbinimo šventės, tačiau kai dingo knygos, galiausiai - ir pats skambutis... kilo ne tik sąmyšis (juk atvažiuos NEC deivė!), bet ir džiaugsmo banga: pagaliau linksmybės, atostogos! Galiausiai po ginčų paaiškėjo, jog skambutis niekur nedingo... Sodininkės užaugino sodinukus, nors ir buvo išmestos knygos... Galiausiai varpeliai nutūpė kiekvieno abituriento rankose. Antroje šventės dalyje buvo paskelbtas Metų abiturientas 2019, kurį rinko gimnazijos bendruomenė. Paaiškėjo, kad šį titulą gavo Gabija Gudžiūnaitė. Šventė baigėsi sveikinimo ir padėkos žodžiais, baigiančiųjų mokyklą testamento pristatymu ir šokiais.

Skaityti toliau...

Agnė Valaitytė, 3c

Skaityti toliau


MADAM-2019 – kūrybiškumo klyksmas madų šou pavidalu

Gegužės 9 d., ketvirtadienį, gimnaziją nuspalvino madų šou MADAM-2019, kuris mūsų mokykloje pirmą kartą įvyko lygiai prieš metus. Klaipėdos E. Balsio gimnazijos mokiniai ir mokytojai sutiko stilingai paminėti Europos dieną bendradarbiaudami su mumis ir pristatydami originalius drabužius.

Jaunieji dizaineriai pristatė unikalias rūbų kolekcijas, kurias kūrė įkvėpti istorijos, mitologijos, asmeninės patirties, draugų ar garsių prekės ženklų, naudodami įvairias medžiagas bei siuvimo technikas. N. Salytė parengė kolekciją „Europa žydi“, U. Kudrevciava - „RIGHT/WRONG“, A. Bistrubytė - „Samarana“, E. Lelytė - „Deganti liepsna“, G. Bartkutė - „Celestial“, S. Vainoraitė ir G. Vidutytė-Pua Hoku“, S. Ūkanytė pristatė kolekciją „Meshkinai“, I. Koverga - „Plunksna“, G. Dilytė -„Sirenos“, taip pat pamatėme A. Andriuškaitės kurtus rūbus, G. Razmaitės „Homo Sovieticus“ ir „Ąžuolyno“ 9-10 kl. bei 11-12 kl. moksleivių jungtines kolekcijas „Komfortiškas pavasaris“, „Pavasario metamorfozės“. Modeliams makiažus profesionaliai atliko KVK, SVMF grožio terapijos studentės D. Zerinaitė, D. Staponaitė, G. Janušauskaitė, E. Diringytė, A. Žebelytė ir A. Venckutė. Dizainerius, modelius madų šou ruošė lekt. Loreta Žulpienė, lekt. Mercedes Šulcaitė–Vasiljeva, mokytojos Sigita Baroti, Eglė Dučinskienė, Nomeda Pamparienė. Muzikiniais intarpais pasirūpino E. Balsio bei„ Ąžuolyno“‘ gimnazijų muzikantai.

Dėkojame E. Balsio menų gimnazijai už malonų bendradarbiavimą ir stulbinantį renginį, kuris „“Ąžuolyne įvyko mūsų gimnazistės Martynos Žulpaitės (3c kl.) iniciatyva. Tikiu, visus žiūrovus maloniai nustebino itin kūrybiški sprendimai jaunųjų dizainerių drabužių kolekcijose, o įspūdžiai po šio madų šou dar ilgai išliks atmintyje ir žadins pačių žiūrovų kūrybines galias. Linkime kūrėjams įkvėpimo ir tikimės tolimesnio bendradarbiavimo kitais metais.

Agnė Valaitytė, 3c

Skaityti toliau


„Visko gauni tiek, kiek duodiׅ“, - dirigentas Tomas Ambrozaitis

Ką daro dirigentas? Kokia lazdelė jo rankoje? Šie ir dar daugiau klausimų kilo mūsų gimnazijos pirmokams, tad, susibūrę į komandą, gegužės 30-ąją dieną, jie nuskubėjo į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetą susitikti su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyr. dirigentu, LMTA dėstytoju, docentu Tomu Ambrozaičiu. Pokalbio metu mokiniai išgirdo glaustą orkestro ir dirigavimo istoriją. Po įdomaus monologo sekė galybė mokinių bei mokytojų klausimų. Moksleiviai domėjosi, kaip T. Ambrozaitis nusprendė pasirinkti šį kelią, koks buvo jo pirmasis diriguotas kūrinys:
- „Lietuva, brangi“, - garsiai išrėžė muzikas.
- Ką patartumėte jaunam žmogui, besirenkančiam savo gyvenimo kelią? - paklausė kažkas, sėdintis gale.
- Turbūt kantrybės, - atsakė dirigentas, - tik tai gali padėti šiuolaikiniam žmogui. Jūs, jaunimas, esate įpratę viską gauti čia ir dabar. Baigiau mokyklą – tuojau pat universitetas, baigiau universitetą – iškart darbas  su 5000 eurų atlyginimu, susiradau darbą – vila prie jūros, tačiau tiesa kiek kitokia, - niekas neateina be pastangų. Visko gauni tiek, kiek davei. Tikriausiai to ir palinkėčiau.

Pirmokai su pašnekovu rado bendrą kalbą. Galybę kartų iš dėstytojo pusės nuskambėjo pagyros publikai, o audringos ovacijos bei lozungai susitikimo pabaigoje įrodė, jog susižavėjimas yra abipusis. Kaip padėkos gestas oratoriui buvo įteiktos gėlės bei saldainiai – atsigauti po repeticijos.

Skaityti toliau


Paskaita „Nerūkyk – gyvenk sveikiau“  palydėta plojimais ir eilėmis prie plaučių užterštumo patikros

Gegužė – mėnuo, kai mokiniai, laukdami vasaros atostogų, jau sunkiai beišsėdi pamokose, tačiau jiems dalią palengvina mokyklos organizuojamos nepamokinės dienos bei įvairiausios veiklos.

Ne išimtis ir šiandiena, gegužės 13-oji diena. Trečiosios pamokos metu pirmokai buvo kviečiami ateiti į mokyklos aktų salę, kur vyko neeilinė paskaita „Nerūkyk – gyvenk sveikiau“. Policijos pareigūnas, laisvalaikiu mėgstantis oratoriauti šia tema, maloniai sutiko su gimnazistais pasidalinti savo gyvenimo patirtimi bei rūkymo sukeltomis pasekmėmis. Moksleiviai išgirdo ne kažkieno vadovėlyje parašytą informaciją, o tikrą, pamokančią rūkiusio žmogaus istoriją. Visi liko sugluminti, kokias pasekmes sukelia nekaltos cigaretės, tačiau daug kas pripažino, jog yra bandęs rūkyti.

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Šokio sūkury

Renginys ,,Šokio žanrai“, vykęs gegužės 10 dieną „Ąžuolyno“ gimnazijoje,   buvo puiki proga susipažinti ne tik  su įvairiais skirtingų šalių liaudiškais šokiais, bet ir išvysti istorinius, šiuolaikinius, pramoginius šokius, baletą  ir net gatvės šokį. Taigi tokia ypatinga proga pakalbinau mūsų gimnazijos šokių mokytoją Loretą Margaritą Černeckienę, kuri ir surengė šią nuostabią šventę.

- Visų pirma noriu paklausti,  kaip  kilo idėja organizuoti šokių popietę?

 - Tai ne pirmas toks koncertas, prieš trejetą metų taip pat organizavau šokių popietę, skirtą Tarptautinei šokio dienai, kuri yra balandžio 29-ą,  pažymėti. Mums šį kartą sutrukdė atostogos, dėl to  datą teko  nukelti. Manau, kad mokiniai turėtų būti susipažinę su šokio istorija, o teatralizuota renginio forma  labiau  sudomina, leidžia daugiau papasakoti apie įvairius šokio žanrus.  Koncerte šokiai yra išdėstyti tokia tvarka, kaip jie vystėsi, pradedant liaudies, baigiant gatvės šokiu.  Visi žanrai turi savo stilių. Džiaugiuosi, kad man pavyko pakviesti šokių kolektyvus, atliekančius skirtingų žanrų šokius, pavyzdžiui, klasikinį, neoklasikinį, šiuolaikinį, skirtingų epochų, baletą.  Visi šie šokiai yra labai skirtingi ir vizualiai, ir savo technika, ir savo manieromis, todėl  vienoje vietoje pamatyti visus stilius yra tikrai įdomu.

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Epocha be kalbos ar be taisyklių?

Trims iš keturių moksleivių nesvarbi kalbos kultūra ir jos taisyklingumas, - teigia Lietuvių kalbos instituto tyrimas, atliktas 2016 metais. Baisiausia, kad panaši situacija susiklosčiusi ir tarp  suaugusiųjų… Mes nuo vaikystės kalbame vartodami  svetimybes, barbarizmus, kai kurie ir keiksmažodžius, o dar ir kirčiavimo klaidas reiktų paminėti, bet net nesusimąstome, kaip tai mums kenkia. Bet ar tikrai tai išvis turi įtakos mūsų įvaizdžiui, etiketui, galų gale, asmenybei? Taip. Mano nuomone, tai yra savivertės ir pagarbos kalbai bei sau klausimas.

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Pažintinė ekskursija į Vilnių –vienas įspūdingiausių  gamtosauginio ugdymo dienos  renginių

Š.m. balandžio 4-ą dieną  dieną 1 b,c,d,e  bei 2b klasių moksleiviai vyko į pažintinę ekskursiją Vilniuje. Jos metu aplankytas Europos parkas - modernaus meno muziejus po atviru dangumi, esantis 19 km į šiaurę nuo Vilniaus, dešiniajame Neries krante.  Europos parkas laikomas vienu įspūdingiausių šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. 55 hektarų meniniame kraštovaizdyje eksponuojama daugiau kaip 130 įvairių pasaulio šalių menininkų darbų. Europos parkas meno kalba įprasmina geografinį Europos žemyno centrą. Tai pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje. Aplankytas ir  Okupacijų ir laisvės kovų muziejus, įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Apžiūrėjome buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo.

Skaityti toliau


Trys valandos ir trisdešimt minučių akistatos su istorija

 „Neeilinis įvykis ne tik teatro, bet apskritai visos lietuviškos scenos istorijoje“, – būtent taip rašytojas ir žurnalistas Gediminas Jankus apibūdino Nacionaliniame Kauno dramos teatre ir mūsų balandžio 12d. išvystą Gintaro Varno režisuotą Joshua Sobolio pjesės „Getas“ pastatymą. Trys valandos ir trisdešimt minučių akistatos su vienu košmariškiausių, skaudžiausių mūsų istorijos tarpsnių, spoksančiu tiesiai į akis, dainuojančiu žydiškas dainas tiesiai į ausį ir nesibodinčiu durti pirštu į bendrą tautos sąžinę.

     

 

Skaityti toliau


Savanorystė – didžiulis noras padėti kitiems

Savanorystė - tai galimybė pasijausti naudingam bet kokio amžiaus žmonėms. Savaitgalį įvyko kasmetinė akcija „Maisto Bankas”. Šioje akcijoje turėjome galimybę dalyvauti ir mes - „Ąžuolyno” gimnazijos  mokiniai. Aš jau nebe pirmus metus dalyvauju savanoriškoje veikloje, ypač „Maisto banke”. Kiekvieną sezoną su didžiuliu noru prisidedu prie jų organizuojamų akcijų. Šį kartą pamainoje aš išbuvau 3,5 valandos. Savanoriavimas man taip  patinka, kad net nepastebiu, kaip greitai eina laikas, su kiek naujų žmonių pabendrauju, kad visą tą laiką prastoviu su šypsena veide ir kad nuoširdžiai su visais bendrauju. Aš nepajutau, kad nuo stovėjimo man nutirpo kojos ar kad esu pavargusi labiau negu įprastai, nes visa tai užgožė žmonių šypsenos, jų bendravimas ir mano didžiulis noras padėti kitiems. O koks gi geresnis būdas visa tai patirti, jei ne savanorystė?

 

Skaityti toliau


Renkuosi savąjį gyvenimo kelią...

Šių metų kovo 29-ą dieną mūsų gimnazijoje, etikos kabinete, vyko paskaita, kurią vedė Vytautas Masiokas, apie studijas užsienyje. Paskaitoje mes praplėtėme savo žinias apie užsienio universitetus, aptarėme pagrindines problemas, kylančias mokiniams, norintiems studijuoti užsienyje. Daug diskutavome, dalinomės savo patirtimi ir net išgirdome keletą istorijų iš Vytauto Masioko. Jis papasakojo, su kuo jam pačiam teko susidurti studijuojant Europoje. Lyginome geriausių pasaulio universitetų vertinimo tinklapius QS ir Times higher education. Trumpai aptarėme priėmimo tvarką į geriausius universitetus: ko reikia, kad patektum, kokius egzaminus turi išlaikyti, koks turi būti ir kaip skaičiuojamas pažymių vidurkis. Taip pat lyginome universitetus Europoje ir Amerikoje pagal mokslo kainas, trukmę, kokybę. Vytautas Masiokas taip pat užsiminė apie universitetus Azijoje, šio žemyno rinkos galimybes. Mes taip pat kalbėjome apie tai, kokio tipo universitetai ir aukštosios mokyklos labiausiai tinka skirtingiems žmonėms. Vieni nori atlikti daug praktikos darbų, mokytis per patirtį, o kitiems lengviau, mokantis teoriją. Manau, jog kiekvienas iš mūsų puikiai praleido savo laiką ir jei dar nesate tikri, tokio tipo paskaitos tikrai gali padėti jums pasirinkti savąjį gyvenimo kelią.

 

Skaityti toliau


„KOVO MĖNUO – PAŽINK KITĄ“

2019 kovo mėnesį Klaipėdos „Ąžuolyno” gimnazijoje organizuotos veiklos skirtos patyčių ir smurto prevencijai.

Mėnesį pradėjo klasių vadovai, pokalbiais apie patyčių prevenciją. Moksleiviai apipavidalino klasių duris pozityviais šūkiais, vaizdais ar patarimais.

Po pamokų Parlamento nariai kvietė žiūrėti ir aptarti filmą (serialą) „13 priežasčių kodėl?“. Šią veiklą pasiūlė Urtė Tamutytė.

Klasių valandėlių metu mokiniams organizuoti praktiniai užsiėmimai. Jie vyko penkiose darbo grupėse į kurias buvo skelbiama registracija, ir buvo galimybė rinktis vieną iš jų. Veiklos buvo siūlomos mokinių: „Čia bus maisto!“, Asta Romikaitytė ir komanda. „Etikečių klijavimas“, Milda Matulevičiūtė. „Žaidimai?“, Gabija Daniusevičiūtė. „Socialinė nelygybė“, Ieva Modgabytė, Milena Serych. „Konfliktų valdymas“, bendradarbiaujant su Neringos gimnazijos mokiniais, naudojant Skype programą, Vaida Martyšienė.

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Matematikos ir IT savaitė

Kovo 12–15 dienomis mūsų gimnazijoje vyko matematikos ir informacinių technologijų renginiai. Kovo 12d. mokinius į komandas subūrė matematinis „BLIC“ turnyras, kurio nugalėtojų komandą sudarė: Evita Krasauskaitė (1a), Kristupas Steckis (1d), Ieva Modgabytė (2a), Jonas Dovidaitis (3a) ir Lukas Ostrovskis (3d). Sveikiname ir kovo 13d. vykusio konkurso „Linksmieji galvosūkiai“ nugalėtojus: Žemaitį Benediktą (2b) ir Eglę Orintaitę (1d) bei dėkojame Pijui Petkevičiui ir Edvinui Siurbliui už pravestą informatyvią paskaitą „Matematinės programos GeoGebra pradžiamokslis“. Po savaičių intensyvaus ruošimosi moksleiviai kovo 14 d. dalyvavo konkurse „Kas parašys daugiau skaitmenų pi reikšmės po kablelio per 15 minučių“. Pirmają vietą (per plauką!) laimėjo 420 skaitmenų po kablelio parašęs 3a klasės moksleivis Andrius Maksimavičius, pasiekęs ir nustatęs naują mokyklos rekordą, antrąją - Pijus Petkevičius iš 3d, iki pirmos klaidos parašęs 273 skaitmenis. Visą savaitę mokykloje matematines žinias praplėsti bei išbandyti kvietė IV klasės mokinių projektas „Stereometriniai kūnai ir citatos apie matematiką“ bei konkursas „Dienos klausimas“, kuriame sužibėjo 2B klasės mokinys Benediktas Žemaitis, laimėjęs net du kartus, bei Jonas Dromantas iš 2E klasės. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir, be abejo, didžiulis ačiū mūsų mokyklos mokytojams  A.Antanavičienei, D.Juodzevičienei, V.Šileikienei, R.Petrošienei, V.Žukauskienei, S.Mitkuvienei ir pavaduotojai V.Rudokienei už prisidėjimą prie šventinės savaitės įgyvendinimo.

Skaityti toliau


Gamtos mokslų savaitė 

Praėjusią savaitę, kai pavasario kvapas praneša apie atgyjančią gamtą, mūsų gimnazijos bendruomenę sujungė įvairios veiklos, skirtos paminėti visame pasaulyje  gamtai svarbias dienas.

Pirmadienio rytą, kovo 18 d., savaitė prasidėjo projektu ,,It‘s Kaunastic“. Į mokyklos kiemą įriedėjo moderniai įrengtas krovininis automobilis ir jame apsilankyti su smalsumu suskubo 4-tų klasių mokiniai. Juos itin sužavėjo galimybė virtualios realybės akiniais  trumpam nusikelti į Kauną, pasivaikščioti jo gatvėmis ir aplankyti žinomas vietas.  „Šis projektas buvo modernus ir smagus atokvėpis nuo pamokų“, - džiaugėsi I. Lukauskaitė (4e). Kitą dieną 2-ų klasių mokinių laukė integruotas gamtos mokslų testas – susikaupimo reikalaujantis žinių patikrinimas. Trečiadienį, kovo 20 d., minėjome Pasaulinę Žemės dieną, kai pagaliau ateina pavasario lygiadienis. Prisimindami planetos problemas ir darbus, kuriais turėtume prisidėti prie gamtinės aplinkos saugojimo, 1-3 klasių moksleiviai dalyvavo projekte „Dovana Žemei“: į pagalbą pasitelkė dažus, teptuką, meniškas gysleles ir nutapė išskirtinius Gyvybės medžius (eksponuojami 1 aukšto fojė). O lankantieji elektronikos pamokas įsimins tą dieną dar ilgai – juk dalyvavo išskirtiniame konkurse „Makaronų tiltai“!

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


IV klasių mokinių patyriminė konferencija „Per pasaulį keliauja žmogus“ (Bernardas Brazdžionis)

     Kovo 13 dieną gimnazijoje vyko IV klasių mokinių patyriminė konferencija „Per pasaulį keliauja žmogus“, skirta Pasaulio lietuvių, Lietuvos nepriklausomybės kovų atminimo metams. Jau greitai mokyklą paliksiantys ir po platųjį pasaulį išsibarstysiantys ketvirtokai kalbėjo įvairiomis temomis, kurias vienijo bandymas pamąstyti žmogaus veiklos prasmingumą, santykį su aplinka ir svarbiausiomis asmens gyvenimo vertybėmis. Klausėmės parengtų kalbų apie žmogaus santykį su Tėvyne, įsipareigojimą jai, domėjomės, kas vyksta su asmeniu,  išgyvenančiu  ribines situacijas, svarstėme, kodėl žmogus negali būti vienas, jam reikalingi draugai, šeima, bendražygiai.
     Manau, kad mes, mokiniai, iš šios konferencijos išėjome pakylėti. Papildėme savo širdis ir protą naujų žinių, gavome peno apmąstyti savo pačių gyvenimo pasirinkimus, klausėme savęs, ar tai, ką nusprendėme veikti gyvenime, iš tiesų skirta būtent mums. Visi sutarėme, kad gimnazijoje reikia daugiau tokių veiklų, kurios mums padeda pažinti vieniems kitus.

 

Skaityti toliau


Projektas „It’s Kaunastic“ – „Ąžuolyno“ gimnazijos kieme: patirtų įspūdžių nuotrupos

Pirmadienį mūsų gimnaziją aplankė projektas „It’s Kaunastic“, supažindinantis moksleivius su Kauno miestu, įdomiausiomis ir inovatoriškiausiomis jo vietomis. Į  mūsų kiemą iniciatyva „It’s Kaunastic“ įriedėjo moderniai įrengtu krovininiu automobiliu ir pakvietė mus į virtualią ekskursiją po Kauną. Ne tik turėjome galimybę pasižvalgyti pro virtualios realybės akinius, bet ir pabendravome su iniciatyvos savanoriais, taip pat gavome dovanėlių. Šis projektas buvo modernus ir smagus atokvėpis nuo pamokų, nuteikęs mus darbingai ir geros nuotaikos kupinai savaitei. (Ieva Lukauskaitė, 4e klasė)

Labai džiugu, kad mūsų gimnazija buvo pasirinkta dalyvauti šiame projekte. Tiek man, tiek daugeliui mano draugų bei bendraklasių „pasivaikščiojimas“ Kauno gatvėmis buvo nors trumpa, bet smagi patirtis. Labai patiko ten besidarbuojantys žmonės ir gauti prizai. (Gabrielė Paulauskaitė, 4d klasė)

Man šis pirmadienio rytas padarė išties didelį įspūdį! Visų pirma, niekada neturėjau galimybės išbandyti  naujovės - virtualios realybės akinių, tad pabandžius man labai patiko. O ir matyti vaizdai taip pat. Džiaugiuosi, jog susipažinau kitokiu Kaunu – jaunatvišku, dinamišku, žaismingu. Labiausiai patiko apsilankymas “Žalgirio” arenoje - per ausines girdėtos ovacijos bei palaikymas komandai kėlė tikrą adrenaliną. Labai džiaugiuosi, jog mūsų mokykla šiame projekte dalyvauja. Tai puikus šansas labai moderniai sužinoti daugiau apie Kauną.

Skaityti toliau


Eilėraščiai

Gyvenimo sūkurys

 Aš nebijau pasižiūrėti į save,
Pasižiūrėti į pridėtąjį man veidą.
Nebijau savęs aš pamatyt
Išklerusiame veidrody senam.

Bet kartais sutrinku juk aš
Nuo šypsenos, man primestos,
Išsigąstu nuo laiko, gero, seno,
Likimo skirto Dievo pasekmėj.

Ir kaip atsikratyti, nežinau,
Nerimastingai šalto būdo.
Ką man sakyt, nesuvokiu,
Ką man daryt, nenumanau.

Betgi turi būti kelias,
Kuris nuves mane tolyn,
Pavirsdamas manu, jis su laiku
Atves mane, kur būti aš turiu.

O tada jau viskas nuo manęs priklauso,
Kaip sugalvosiu, taip ir bus!
Kai pavydėsiu sau aš pats balsu,
Žinosiu, jog aš neklystu.

Ir tada jau pabaiga,
Pelenų tai vėtros metas.
Vėjai, be manęs, juk niekur nepaklys,
Gyvenimo tai sūkurys.

Kiti eilėraščiai...

 

Skaityti toliau


 „Sėkmė pasiekiama ne vengiant kliūčių, o kliūčių dėka“

Kūryba mūsų gyvenime yra itin svarbi. Ja mes atskleidžiame savo mintis, troškimus ir emocijas. Aišku,  reikia atrasti tam laiko bei įkvėpimo. Taigi paėmiau interviu iš vieno mokinio, kuris nebijo išreikšti savo kūrybos žodžiais ir puikiai atranda laiko viskam. Tas mokinys -  Kristupas Linas Bernotas.

 1. Kas Tave įkvepia kurti?

 Potyriai, išgyvenimai, jausmai, visas gyvenimas… Juk žmogus kaip kempinė, iš pradžių viską į save sugeria, bet ateina metas, kai vis dėlto turi išsilieti… Vieni pyksta, rėkia, nervinasi, o kiti tai išreiškia per kūrybos meną…

 1. Be kūrybos ir mokyklos, ką dar veiki? Kaip spėji viską laiku atlikti?

Dirbu Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre, Meno rinkodaros tarnyboje… Mano manymu, svarbiausia gyvenime kiekvieną dieną, valandą susidėlioti prioritetus taip, kad spėtum nuveikti viską, ką planavai. Be mokyklos, darbo, kūrybos, mėgstu mokytis kalbų, šiuo metu mokausi hebrajų kalbos, tikiuosi, išmoksiu. :) Taip pat dievinu keliavimą…

Skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Solvita Dimienė: „Niekada nesakyk – niekada“

Šiemet prie Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokytojų kolektyvo prisijungė nauja geografijos mokytoja Solvita Dimienė. Kadangi tai naujas ir mažai pažįstamas žmogus visai mokyklos bendruomenei, nusprendžiau pasikalbėti su šia mokytoja ir paimti iš jos interviu.

- Esate geografijos mokytoja, kodėl pasirinkote šį mokslą ir mokytojos profesiją?
- Mokytoja tapau būdama labai jauna, iš karto po studijų. Pirmus dvejus metus pakeičiau savo sesę, kol ji augino dukrytę, tada susilaukė sūnelio… Man mokytojos profesija patiko, todėl nusprendžiau tęsti šį kupiną įspūdžių ir iššūkių darbą. Mokytojo darbas pamažu tapo gyvenimo būdu… (juokiasi).

- Kodėl pasirinkote studijas Klaipėdoje? Gal yra pranašumų nei studijuojant sostinėje?
- Esu gimusi ir augusi Klaipėdoje, prie jūros, todėl pasirodė labai artima Hidrologijos ir okeanografijos studijų programa Klaipėdos universitete. Labai džiaugiuosi studijomis, buvo daug įspūdžių, praktika jūroje, prie jūros… Susiradau draugių, su kuriomis artimai bendraujame šeimomis iki šiol, nes gyvename Klaipėdoje. Tai yra didelis privalumas (juokiasi). Net neįsivaizduoju, kaip būtų pasikeitęs mano gyvenimas studijuojant sostinėje, bet net nesvarstau, ar ką nors keisčiau, nes niekas gyvenime nevyksta be reikalo.

Skaityti toliau...

 

 

Skaityti toliau


Karjeros diena

Penktadienį, pirmąją pavasario dieną, mokiniai mokykloje skubėjo ne į pamokas, bet į savo pasirinktas, jiems įdomias paskaitas, skaitomas savo sričių profesionalų. Jau tradicija tapusi karjeros diena šiemet buvo ypač įdomi dėl galybės paskaitų pasirinkimo. Nuo „Swedbank“ pardavimų vadybininko, reklamos ir leidybos specialistės, kineziterapeutės iki kareivių, inžinierių, teisės studentų ir dar daug kitų. Mokiniai galėjo pasirinkti jiems patraukliausias ir potencialiausias paskaitas, kurios buvo be galo svarbios abiturientams ir visiems gimnazistams, norintiems susipažinti su  aktualiomis profesijomis.

Jaunimui darosi vis sunkiau apsispręsti, ko jie nori iš gyvenimo ir kuo nori tapti, tad tokios dienos yra labai naudingos. Klausantis žmonių, kurie dirba šį darbą, tu gali suprasti, kokia iš tiesų yra to darbo „virtuvė“ ir ko gali iš jo tikėtis, kad vėliau netektų nusivilti. Tikimės, kad ir toliau kasmet dalyvausime Karjeros dienoje bei už ją dėkojame karjeros koordinatorei Aušrai Butkuvienei.

Nuotraukų autorė Dovilė Mikniūtė

Skaityti toliau


„Švęskime Lietuvos gimtadienį kartu“

Vasario 15-osios rytą į mokyklą įžengę ,,Ąžuolyno“ gimnazijos moksleiviai liko maloniai nustebinti. ,,Tokių dalykų mokykloje dar nėra buvę”,- teigia abiturientai, išvydę mokytojus su tautiniais  kostiumais. Nuotaikas praskaidrino mokytojų šypsenos, šokiai ir liaudiškos dainos, tačiau skaniausia ryto dalis - tikras naminis sūris, kuriuo buvo vaišinami visi bendruomenės nariai.

Pertraukų metu veiklos gimnazijoje išties netrūko. Dėmesį traukė technologijų  mokytojo R.Žmijausko inicijuotos ,,Prisijaukink molį” dirbtuvėlės, kur norintys lipdė krepšelius, širdeles, puodelius ir kitus fantazijos vaisius. Taip pat širdis džiugino ir mokykloje pagamintos giros skonis bei kvapas, šviežia duona. Jaukią atmosferą kūrė visos bendruomenės suneštų vilnonių kojinių, tautinių juostų, lininių staltiesių, molinių ąsočių, dėžučių paroda ,,Ką sudėjau krašto knygon”.

Nors pajūryje dar pučia žvarbūs vėjai, gimnazijoje vasario 15-ąją užkūrėm šokių pirtį. Ilgosios pertraukos metu aktų salė buvo sausakimša: ir mokytojai, ir moksleiviai šoko „Gransverą“, o pakartojimo plojimais ir šūksniais prašė netgi 3 kartus. Be abejo, dėkojame mokytojai L.M.Černeckienei bei jos šokių kolektyvo nariams, kurie kvietė aplinkinius ir mokė lietuviškų žingsnelių.

Dieną vainikavo lietuviškų dainų dvikova, kurioje savo  muzikines žinias palygino mokinių bei mokytojų komandos. Skambėjo įvairių laikmečių atlikėjų melodijos, o entuziastingiausi kartu dainavo klasika tapusius kūrinius. Ir nors mokytojų pranašumas buvo ženklus, viktorinoje nugalėjo draugystė, o jos dalyviai apdovanoti tradiciniu skanumynu – šakočiu.

Šis ypatingas vasario 16-osios minėjimas iš tiesų parodė, kokioje bendruomeniškoje aplinkoje gyvename, kokius nuostabius mokytojus turime ir kokius didžius darbus galime atlikti kartu.

Skaityti toliau


Vasario 16-oji – NEPRIKLAUSOMYBĖS DIENA

Gimnazijoje vyko viktorina „Mes Lietuvos vaikai“, skirta Vasario 16-ajai paminėti.

Viktorinoje dalyvavo I klasių komandos, o ją vedė istorijos mokytoja  R. Veličkaitė.

Mokiniai atsakinėjo į istorinius klausimus, nuotraukose atpažino iškilias istorines asmenybes. Keliaudami po Lietuvą gimnazistai ieškojo gamtinių geografinių vietovių bei objektų. Jie prisiminė mūsų tautos svarbias šventes ir jas įvardijo, taip pat turėjo rasti tautinio kostiumo pavadinimus bei detales.

Šiltai ir draugiškai rungtyniaudami mokiniai prisilietė prie Lietuvos istorijos, geografijos bei etninės kultūros klodų.

Juk Lietuva – tai mes patys!

Skaityti toliau


I gimnazijos klasių mokinių mintys apie tėvynę

„Nebūkime abejingi savo tėvynei. Ji turėtų būti kiekvieno tautiečio širdyje ir sieloje. Jūs visi tėvynėje viską patyrėte pirmąsyk, todėl tėvynė mums neturėtų asociuotis tik su teritorija, kurioje gimėme, tai turėtų reikšti jausmą, kuris suartina visus tėvynės palikuonis.“ (K.Piekutė, 1b)

„Kreipiuosi aš į liaudį, lietuviškos žemės sūnus ir dukteris, mūsų Tėvynės atžalas, jau seniai nerimastingai žvalgausi į Lietuvos žmones su mirštančia lietuvio dvasia bei gęstančia pilietiškumo ugnimi jų akyse. Lietuviai, ar nesutepta jūsų sąžinė? Ar žodis „tėvynė“ suvirpina jūsų širdis? Ką galėtumėte dėl jos paaukoti, ar pagalvojote? Ar suvokiate, jog tėvynė – tai žemė, kurioje kadaise alsavo mūsų didingieji protėviai? Gerbkite savo tėvynę Lietuvą, nes čia ir tik čia visko pradžia bei  pabaiga. Atminkite, kad neturi teisės lietuviu vadintis tas, kas tėvynės išsižada ir savo širdin jos neįsileidžia. “ (E.Minčinauskaitė, 1b)

„Tėvynė – pareiga. Tėvynė – ir dovana, kurioje žmogus gali suprasti savo būties prasmę. (U.Žalondauskytė, 1b)

Skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Kristupo Lino Bernoto kūryba

Medžių ošimas

 Kai išgirstu ošimą medžių,
Apsisuka juk man galva.
Aš mintyje tik išgirstu
Neramų šnabždesį į ausį iš kitų.

Šis lapų margumynas,
Spalvų paletė ši graži.
Kaip galima to nemylėti,
Neleidžia to mana širdis.

Šis brolių miškas, per šimtmečius užaugęs,
Ir šie manieji ąžuolai.
Tai viskas, kas kažkada man liko
Po tragiškai nukritusio dangaus.

Man tvenkias ašaros aky,
Užplūsta sielą skausmas.
Suprantant, kad neliko nieko
Toje nusususioj širdy.

Nėra tenai nei supratimo menko,
Nei dedikacinės kalbos.
Dabar yra tik vienas jausmas,
Kurį neapykanta aš vadinu.

O šimtmetį atgal kalbėjom,
Didžiavomės labai.
Bet, kai dangus virš Lietuvos paniuro,
Pasikeitėme atvirkščiai.

Gal kada nors sugrįšim
Prie mūsiškos būties tikros.
Gal kažkada suprasim,
Kad esam Lietuvos.

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Agnės Valaitytės kūryba

Pianinas

klavišai balta juoda
pradėsiu nuo aukščiausio
suklykia nedrąsi do

pakyla
akys
žiūriu
ką įžvelgti
toliau
jūs
dairotės
nieko
nematot
ar praregės
aklasis
spoksodami
pamatysim
kur tu
įsižiūrėjęs
išmėtysiu
akis

mažoras pajaučia ritmą
mano judėjimo pirštų
jie dabar mindžioja
tik šviesius baltus

skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Audiencija  pas popiežių Pranciškų Romoje

Š.m. lapkričio 6–10 dienomis Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė, socialinė pedagogė Vaida Martyšienė, tikybos mokytoja Genovaitė Overlingienė su savo auklėtiniais iš 3a ir keliais 2-ų klasių mokiniais,  Marijos Taikos Karalienės bažnyčios bendruomenės nariais  bei klebonu Viliumi Viktoravičiu vyko į Romą. Šios kelionės tikslas buvo per keturias dienas pamatyti kuo daugiau svarbių istorinių objektų. Aplankėme 4-ias  didžiausias pasaulio bazilikas: Šv. Petro, Šv. Pauliaus, Šv. Laterano, kitaip vadinama Bažnyčių Bažnyčia, Šv. Mergelės Marijos. Aplankėme Vatikano muziejų su svarbiausia jo dalimi Siksto koplyčia, kur vyksta popiežiaus  rinkimai, koliziejų, panteoną, Romos forumą,  Šv Sabastijano katakombas, vaikščiojome po naktinę Romą. Taip pat susitikome su Lietuvos ambasados atstovu prie  Šventojo sosto Petru Zapolskiu,popiežiaus atstovu Vatikano radijuje ir dalyvavome audiencijoje pas popiežių Pranciškų. Audiencijos pabaigoje popiežius paminėjo mus, kaip piligrimus iš Klaipėdos. Šv Perto rūsiuose esančioje lietuvių Visų kankinių koplyčioje meldėmės  už save ir savo pašaukimo, gyvenimo kelio paieškas. Kelis vakarus valgėme tikras itališkas picas (išbandėme ir itališką valgymo būdą, čia pat, prie picerijos, gatvėje, po picos gabaliuką), makaronus, ragavome itališkos kavos vienoje iš geriausių Romos  Eustahijaus kavinių, rinkomės ledus iš 150 rūšių. Naktinės Romos ekskursiją vainikavo tiramisu geriausioje „tiramisinėje”. Nors ir kiekvieną vakarą grįždavome pavargę, bet kupini nepamirštamų įspūdžių.

Už šią suorganizuotą kelionę dėkojame mokyklos direktorei V.Prižgintienei, tikybos mokytojai G.Overlingienei ir Marijos Taikos Karalienės bažnyčios parapijai.

Nuotraukų autorė  Ieva Darinskaitė (3a)  

Skaityti toliau


Išvyka į Kauną

Baigiantis 2018 metams, 1a ir 1c klasės su lietuvių kalbos mokytoja R.Babraitiene vyko į Kauną.  Mūsų kelionės tikslas buvo spektaklis „Gentis” pagal I. Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“. Spektaklio režisierius-Agnius Jankevičius. Mane labiausiai palytėję žodžiai: „Mano genties nebėra. Yra tušti trobesiai. Užkaltos durys ir langai. Ir nors seniai tuščia, aš vis vien grįžtu ten. Mintimis. Grįžtu susitikti.“ Išvykome 9 valandą ryte. Atvažiavę į Kauną aplankėme Maironio muziejų. Vaikščiojome po jo buvusius apartamentus. Tikėjausi, jog tai bus eilinis, niekuo neišsiskiriantis muziejus. Mano išankstinis nusistatymas nepasitvirtino. Buvo įdomu ir informatyvu. Labiausiai įsiminė istorija apie per aukštai pakabintą veidrodį Maironio svetainėje. Pas jį atėjusios viešnios jam skųsdavosi, kad negali matyti savo atvaizdo veidrodyje. Maironis turėjo paprastą atsakymą, kuriam nėra lygių. Jis sakydavo: „Jūs atrodote taip pat gražiai kaip visada, veidrodis jums nereikalingas“. Gidė paaiškino, jog veidrodis yra skirtas vizualiai padidinti kambarį, o ne pasižiūrėti į save. Turėjome laisvo laiko, kurio metu vaikščiojome po Kauno senamiestį ir kitas gražias vietas. Šeštą valandą prasidėjęs spektaklis nustebino dekoracijų grožiu, suderintu su paprastumu, bei spektaklio aktualumu šiandienai. Spektaklis parodė, kaip vienas veiksmas gali lemti  kelių tos šeimos kartų likimą. Supratau, jog  turime galvoti apie savo veiksmus ir jų įtaką mūsų aplinkiniams, nes ateitis yra nenuspėjama. Spektakliui pasibaigus, sėdome į autobusą ir grįžome į Klaipėdą. Kelionė buvo trumpa, bet prasminga. Praplėtėme savo akiratį ir papildėme savo žinių bagažą keliomis įdomiomis įžvalgomis. Daug skirtingų asmenybių - daug skirtingų nuomonių, bet manoji tokia.

 

Skaityti toliau


Šimtadienis  „Giliausi‘‘ apdovanojimai

   Vasario 1os dienos  rytas ,,Ąžuolyno‘‘ gimnazijoje prasidėjo kitaip  nei kasdien. Tačiau taip pat, kaip ir kiekvienais metais panašiu laiku. Signalizuojantys automobiliai, netvarkingai pastatyti, tiksliau, ,,sugrūsti‘‘ kieme, įdomūs išskirtiniai kostiumai... Tai reiškia – pagaliau Šimtadienis, viena laukiamiausių vyriausiųjų gimnazistų švenčių. Diena, kai galima pasilinksminti likus 100 dienų iki egzaminų. Taigi ketvirtokai pirmiausia rinkosi į valgyklą pusryčių – manų košės – pasistiprinti prieš užduotis. Atlikę užduotis, pareikalavusias ir jėgų, ir energijos, abiturientai pamatė filmuką, sukurtą iš jų siųstos juokingos ir šiek tiek kompromituojančios medžiagos apie juos. Iki vidurdienio jie lankėsi klasėse, įsiamžino su originaliais kostiumais, mokykloje grojo muzika.

Toliau...

 

Skaityti toliau


Pasauliniams karams atminti

Karo aidas

 O, Dieve, aš nebegaliu,
Visa tauta mūsiškė jau išseko.
Visiems mums karas jau įgriso.
Man atsibodo tie kareivių aimanų aidai.

Visur jau kraujas plūsta,
Gatves lavonai nekalti nugulę.
Jau lesa juos varnėnai išsijuosę.
Tuoj liks čia tik išklerę kaulai pavieni.

Danguj neišsisklaido jau ugnis,
Apkurtę mes visi seniai.
Maldauju,  man padėki baigti
Tą marą šiandienų senų.

Kiek galima kariauti,
Ar dar tau negana aukų.
Jau žuvo tūkstančiai vaikų,
O dar ir milijonai vyresnių.

Prašau, atsiųsk man lietų šioj sausroj.
Tegul nuplauna nuodėmes manas.
Tikėkimės, kad nebesikartos,
Istorija laikuos pasaulio būsimuos.

Daugiau eilėraščių

Skaityti toliau


   Skamba

 

tiek daug
danguje
žvaigždžių
o aš čia
viena
ne
su manimi
tūkstančiai balsų
skamba
ausyse dienos
riksmai
ir šurmulys.
ir sprogsta
aidas galvoje
nenoriu tokio
triukšmo
prašau
bent dabar
bent čia
užtenka
dienos garso
negirdžiu
net savęs
savo minčių
slaptų svajonių
skambesių.

aš noriu vėl
klausyti
kaip tyli
naktis
pavargusi žemė
ir žvaigždės
bet
žvaigždės
nemoka tylėti
ir pagaliau
tai girdžiu
kai tolsta
triukšmas
girdžiu tą pačią
tylią
žvaigždžių muziką
kaip visada
kai skęsta
užmarštin
dienos garsai
dabar vėl
galiu klausytis
tylios muzikos
savų svajonių
ir nakties
žvaigždžių

Daugiau eilėraščių...

 

 

 

Skaityti toliau


„Viskas bus gerai“

Inga Greblikienė , šiemet „Ąžuolyno“ gimnazijoje pradėjusi dirbti ekonomikos mokytoja, - ne tik su šeima keliaujantis po Lietuvą, bet ir žinantis įdomių istorijų žmogus.

 1. Kuo Jūs, kai buvote vaikas, norėjote būti užaugusi?
  Geras klausimas ir turbūt juokingas bus atsakymas. (Juokiasi). Norėjau būti kino teatro bilietų pardavėja.
 1. Ką esate baigusi?
  Ekonomiką ir edukologiją.
 1. Ar sunkus mokslas - ekonomika?
  Man tai ne. Ekonomika yra visa tai, kas supa mus aplinkui kiekvieną dieną, tai mokslas apie gyvenimą.

Skaityti toliau...

Skaityti toliau


Skiriama Prūsijos karalienei Luizei

Luizės malda

Po  šios tamsos karčios,
Per šitą kraujo naktį.
Nušviski tarsi saulė tu
Ir mano Prūsiją gaivink.

Pasigailėk vaikų visų,
Besparnių Dievo angelų,
Ir mūs senų žmonių basų,
Be meilės karo paliktų.

Padėk nustot raudoti jiems,
Užbaigt tą laidotuvių maršą.
Pabodo kapinių vaizdai,
Kareivių kraujo persmelkti.

Skaityti toliau...                                   

 

 

Skaityti toliau


Kalėdinės varžybos

 Š.m. gruodžio 21-ą  dieną gimnazijoje pamokos nevyko ir ąžuolyniečiai, džiaugdamiesi netrukus prasidėsiančiomis atostogomis, dalyvavo Mokinių parlamento suorganizuotose originaliose varžybose. Keisdamosi kabinetais klasės stengėsi kuo greičiau įvykdyti jiems paruoštas užduotis: dalyvavo ,,Kahoot“ viktorinoje Kalėdų tema, muzikinėje  kalėdinių dainų viktorinoje, kūrė  palinkėjimus draugams, varžėsi sportinėse lenktynėse, išmėgino savo  taiklumą, dėliojo ,,Alias“ kalėdine tema.  Atlikę užduotis mokiniai aktų salėje šokdami laukė varžybų rezultatų ir galiausiai paaiškėjo, jog greičiausiai ir geriausiai užduotis tarp jaunesniųjų ąžuolyniečių atliko 2 b, o tarp vyresniųjų 4c klasės. Taigi, mokiniai ne tik linksmai, šventiškai praleido paskutinę dieną mokykloje prieš atostogas, bet ir sužinojo daugiau įdomių faktų apie Kalėdas.

Skaityti toliau


Buvo gera tiesiog jausti...

Gruodžio 19 –os  vakarą, kai vis labiau įsisukame į artėjančių švenčių verpetą, mokykloje įvyko teatralizuotas koncertas ,,Noriu tave apkabinti“. Susirinkusi mokyklos bendruomenė tą vakarą trumpam sustojo pabūti kartu ir pajausti.

Renginys prasidėjo išraiškingu gimnazijos teatro mokinių vaidinimu – šiuolaikinių moksleivių pokalbiais apie būsimas kalėdines dovanas, džiaugsmu dėl pasiekimų ir pamąstymais su nostalgija apie vaikystės Kalėdas, nematerialias dovanas bei nuoširdų jų laukimą. Į vaidinimą vis įsipynė choras ,,Atžalynas“, kuris kartu su vadove taip pat trumpam tapo spektaklio dalimi, šokių kolektyvas ,,Auštra‘‘ ir vokalinis ansamblis. Baigiantis jaunųjų aktorių pasirodymui, daug žiūrovų net susigraudino pamatę, jog svarbiausias dalykas šiuo šventiniu laikotarpiu – malonus jausmas, kai visi kartu, ir šilti apkabinimai. Už lango šaltas, bet aktų salėje jaukus vakaras pasibaigė direktorės žodžiu, nuotaikinga mokinių dueto bei visų susirinkusiųjų daina ir apkabinimais.

   Ateinančių Kalėdų proga linkiu sustoti ir pasidžiaugti akimirka: krentančia snaige, susirinkusiais artimaisiais, tuo nepaprastu jausmu...

 

 

Skaityti toliau


Tradiciniame renginyje „Sutik Kalėdas sportuodamas“ nugalėtojai nepasikeitė!

Gruodžio 13 dieną, gimnazijoje vyko jau šeštasis sportinis renginys, skatinantis Kalėdas sutikti ir linksmai, ir judriai! Jau ketvirtus metus nugalėtojais tapo 4e klasės komanda šiemet pasivadinusi „Tiesiog Ketvirtokai“ (Gintarė Lenkaitytė, Justė Kazlauskaitė, Julija Kazlauskaitė ir Lukas Mažonas). Nuo jų nežymiai (vos sekunde!)  atsiliko 1c komanda „Silkė pataluose“(Greta Raščiūtė, Gretė Gajauskaitė, Aurimas Vizgirdas ir I klasių kuratorė Lina Daugintytė), šiek tiek daugiau - 3e komanda „Ežiukai rūke“(Gustas Kitra, Vitold Dvorak, Greta Uldukytė ir klasės vadovė Rima Miknevičienė). Prizininkams buvo įteikti valgomi vitamininiai prizai. Renginio metu sirgaliai ir dalyviai vaišinosi sveikais užkandžiais ir gėrimais.

 Tikimės, kad kitais metais prisijungs dar daugiau komandų!

Skaityti toliau


Projekto „Pažink valstybę“ išvyką į paskaitą

2018 m. lapkričio 28 d. kartu su istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Reda Veličkaite apsilankėme Lietuvos verslo kolegijoje, kur klausėme Klaipėdos apygardos prokuroro Žilvino Šiurnos paskaitos „Ikiteisminis tyrimas bei vadovavimas jam“. Išgirdome apie prokurorų darbo specifiką, pliusus, minusus, bei įdomius faktus, kurių nežinojome apie darbą teisėsaugoje. Paskaitos metu mums paaiškino, ko reikia norit tapti šios profesijos atstovu, kokias studijas reikia baigti bei kokiomis savybėmis žmogus turi pasižymėti, norėdamas tapti teisės specialistu. Mums šis užsiėmimas buvo naudingas ne tik tuo, kad sužinojome daugybę naujos informacijos, bet ir gavome pažymėjimus, suteikiančius 0,3 balo stojant į kolegiją. Tai buvo įsimintina teisės ir pilietiškumo pamoka bei dalyvavimas projekte „Pažink valstybę“.

Skaityti toliau


Mokinių parlamento prezidentas Kazys Žitkus: ,,Kuo daugiau pažįsti žmonių, tuo platesnis tavo mąstymas‘‘

Šiemet ,,Ąžuolyno‘‘ gimnazijos parlamentas, vadovaujamas režisierės Aivos Urbšienės, sulaukė nemažų permainų: nauji nariai, išradingumas bei pastangos sukurti jaukią atmosferą mokykloje aiškiai pastebimi jau dabar, praėjus vos keliems mėnesiams po naujojo parlamento sudarymo. Tačiau nepasikeitė viena: buvo išrinktas naujas prezidentas. Tiesa, kiek kitokiu būdu, nes rinko visa mokyklos bendruomenė (ne tik paties parlamento nariai) ir ilgesniam laikui - 2 metams. Taigi, nusprendžiau išsiaiškinti apie parlamento galvos Kazio Žitkaus asmenines savybes, siekius bei veiklą Mokinių parlamente.

 1. Jau trečius metus esi gimnazijos parlamento narys. Kodėl būtent šiemet nusprendei kandidatuoti į Mokinių parlamento prezidento vietą?
  11 klasė, manau, yra būtent tie metai, kai dar gali išpildyti savo troškimus ir pasinerti ne tik į mokslus, bet ir į mokyklos gyvenimą. Kad būsiu ,,Ąžuolyno‘‘ mokinių parlamento pirmininkas, jau pasakiau sau atėjęs į 9 klasę, šį tikslą ir norėjau įgyvendinti šiais mokslo metais
  Skaityti toliau...

 

Skaityti toliau


Kalėdų laukimo dvasia socialinės paramos centre „Danė“

2018 metų lapkričio 28 dieną Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos I klasių ir IIa klasės mokiniai bei mokytojos Genovaitė Overlingienė ir Laura Inčerauskaitė lankėsi Klaipėdos socialinės paramos centre „Danė“. Savo viešnage gimnazistai labai pradžiugino šio centro gyventojus. Jiems buvo surengtas trumpas koncertas, kuriame skambėjo įvairių muzikos instrumentų garsai bei Salomėjos Nėries eilėraštis „Lauk manęs“. Socialinės paramos centro gyventojų veidai nušvito plačiomis šypsenomis. Iš tikrųjų matėsi, jog atnešėme jiems šventinę nuotaiką! Po koncerto gavome dovanų bei buvome paprašyti padėti papuošti centro patalpas. Taigi, papuošus langus, visus aplankė Kalėdų laukimo dvasia... Atsisveikinusi dar ilgai jaučiausi labai laiminga ir žvali. Juk padėdamas kitiems pasijauti taip nuostabiai bei pakiliai, tuo metu pasaulis nušvinta visiškai naujomis spalvomis.

Nuotraukos...

Skaityti toliau


Nakty

Nakty

 Aš pasiklystu Naktyje,
Kaip pasiklysta šviesoje gyvūnas.
Ir žavi ji mane labai labai,
Kaip žavi vyrą moteris bejėgė.

O ką sakysi tu, prašau.
Kaip atsiliepsi apie juodąją besotę?
Ar mesi akmenį tu jos daržan,
O gal kaip tik paglostysi per petį.

Man regis, tu b