Paryžiaus Komunos g. 16,
LT-91166 Klaipėda
El. p. rastine@azuolynogimnazija.lt
Tel./Fax. (8 46) 38 35 06
Raštinės darbo laikas: 8.00–16.30
Pietų pertrauka 12.00–12.30
Paskutinį kartą atnaujintas: 2017-03-07 17:53:36
Ar pusryčiauji namie?
(835 žmonės jau atsakė)Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas - geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.
Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.
Pirmiausia atsiprašau, kad aštuoneri metai mokslų tik anglų kalba turėjo neigiamą įtaką lietuvių gramatikai bei žodžiams.
Baigęs mokyklą įstojau į dirbtinio intelekto studijas Leeds'o universitete. Nepažįstu nei vieno, kas studijavo kažką su kietesniu pavadinimu. Man įstojus buvo pirmieji metai, kai šis kursas buvo mokamas ir mūsų tebuvo trys. Nors kurso pavadinimas žavėdavo visus ką sutikdavau, tikrovėje jis niekuo neišsiskyrė nuo kompiuterių mokslo. Pirmus du metus turėjome visiškai vienodas paskaitas. Buvome ganėtinai nusivylę kursu, jei būtume norėję kompiuterių mokslo, būtume į jį ir stoję. Vienas mūsų jį metė, o kitas sėkmingai baigė bakalaurinį ir dabar gyvena Singapūrę. O aš jau antrame kurse perstojau į integruotą magistrą. Prisidėjo papildomi metai, bet iškart su magistru.
Mokyklą baigėme prieš 34 metus, buvome 14-osios vidurinės mokyklos 4-oji laida. Nors prabėgo nemažai metų, visada su pagarba ir dėkingumu prisimename mūsų mokyklą ir Mokytojus iš didžiosios raidės - matematikos mokytoją R. Bradauskienę, fizikos mokytoją ir direktorę E. Montvydienę, biologijos mokytoją A. Sadauskienę, rusų kalbos mokytoją Sarmolotovą, anglų kalbos mokytoją Z. Jurgaitytę, geografijos mokytoją B. Dajoraitę. Norėjome pasakyti AČIŪ už suteiktas žinias ir atvertas duris į platųjį pasaulį, už tai, ką išmokome ir kuo tapome.
Džiaugiamės, kad mūsų buvusiems gimnazistams taip puikiai sekasi. Straipsnio nuotraukose buvę ąžuolyniečiai - Eimantas Butkus, Šarūnas Simenas, Deividas Zelickas, Andrius Juozokas - baigę 2016 metais.
Trečiadienį Nacionaliniame muziejuje LDK valdovų rūmai vyko 2017 metais tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose dalyvavusių mokinių, jų mokytojų ir komandų vadovų pagerbimo šventė. 2017-aisiais tarptautinėse mokinių olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 89 mokiniai. Į Lietuvą jie parsivežė 40 medalių (6 aukso, 13 sidabro, 21 bronzos), tris specialiuosius prizus, du komandinius sidabro medalius, 6 pagyrimo raštus.
Mūsų šalies delegacijų nariai garbingai atstovavo Lietuvai tiek kaimyninėse, tiek tolimiausiose pasaulio valstybėse, tokiose kaip Indonezija, Australija, Brazilija. Trys tarptautinės olimpiados - Vidurio Europos matematikos, Baltijos šalių geografijos ir Baltijos šalių chemijos - šiemet vyko ir Lietuvoje.
Apie 200 šventės dalyvių sulaukė iškilmingų sveikinimų ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio vardu, mokinius bei mokytojus sveikino švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.
Prieš didžiąsias metų šventes organizuojamas renginys - tai galimybė dar kartą prisiminti laimėjimus, įsimintinas akimirkas, susitikti su draugais, iniciatyviais mokytojais, vadovais ir padėkoti jiems - kuriantiems Lietuvos ateitį.
Projektas su Latvijos Balvi gimmnazija, prasidėjęs 2017 metų pabaigoje, tęsiasi. „Ąžuolyno“ gimnazijos šokių grupės „Auštra“ ir Mokinių parlamento atstovai kartu su šokio mokytoja L.M.Černeckiene ir socialine pedagoge V.Martyšiene š.m. balandžio 9-15 dienomis viešėjo Latvijoje, Balvi mieste. Gimnazijos direktorė I.Paidere papasakojo apie gimnaziją, savo veiklą pristatė Balvi gimnazijos Mokinių dūma ir „Ąžuolyno“ gimnazijos Mokinių parlamentas. Aktyviai bendravome susipažinimo ir atsisveikinimo vakaruose, mokėmės latvių kalbos, žaidėme tinklinį, krepšinį, plaukiojome baseine. Tai buvo tikrai įdomi bei turininga pažintinė ir koncertinė kelionė. Kartu su latvių šokių grupe „Purenite“, kurios vadovė L.Bukša yra šio tarptautinio projekto organizatorė, koncertavome Balvi gimnazijoje, pensionate, Krizių centre „Rasas Perles“, etnokultūros centre „Upites“. Po koncerto dalyvavome folkloro šokių popietėje, mokėmės latviškų bei estiškų šokių . Projekto organizatoriai, Balvi gimnazija, organizavo turtingą laisvalaikį, įdomias ekskursijas po Balvi gimnaziją, miesto muziejų, Jaunimo centrą, interaktyvią ekskursiją po Balvi miestą, edukacijos užsiėmimus keramikos dirbtuvėse, Muzikos instrumentų , etnografiniame muziejuose. Be Balvi, aplankėme ir Latvijos sostinę Rygą, grožėjomės senamiesčiu, lankėmės Kino, Automobilių muziejuose, Zoologijos sode, Operos ir baleto teatre. Projekto paskutinysis akordas – š.m. balandžio 29- gegužės 1-ą dienomis Klaipėdoje. Laukiame visų balandžio 30-ą dieną 14.00 val. baigiamajame koncerte „Ąžuolyno“ gimnazijoje.
Trečiadienį, balandžio 18 dieną, buvo rengiama mokinių gamtosauginio ugdymo diena. Įvairios veiklos organizuotos ne tik mūsų gimnazijoje, bet ir už jos ribų.
Dalis mokinių apsilankė jūrų krovinių kompanijoje ,,Bega‘‘. Čia jiems darbuotojai pristatė šios modernios krovos kompanijos specializaciją bei karjeros galimybes. Taip pat moksleiviai vyko į termofikacinę jėgainę ,,Fortum Klaipėda‘‘. Sužinojo, kuo ji išskirtinė ir naudinga, išsiaiškino, jog ši jėgainė gamindama energiją iš atliekų neteršia aplinkos. Ekskursijos į ,,Orion Global Pet‘‘ metu buvo papasakota įdomios informacijos apie PET granulių (plastiko granulių) gamybą, jų sandarą ir panaudojimą.
Mokykloje paskaitą ,,Šiukšlių rūšiavimas ir jų perdirbimas‘‘ vedė lektorius Arūnas Liubinavičius. Dalyviai daugiau sužinojo, kaip yra rūšiuojamos bei perdirbamos atliekos. O prof. habil. dr. Vytautas Paulauskas vedė paskaitą apie suskystintų dujų technologijų plėtrą Lietuvoje ir pasaulyje. Trečių klasių mokinių komandos tikrino savo žinias protmūšyje ,,Gamta aplink mus‘‘, kiti tvarkė aplinką.
Be to, Mokinių parlamento iniciatyva į gimnaziją atvyko vizažistė Olesia Žuravliova. Ji papasakojo merginoms apie makiažą, tinkantį mokykloje, šventėse ir apie makiažo klaidas.
Taigi, mokiniai pasisėmė žinių apie aplankytų įmonių veiklą, įsidarbinimo galimybes. Paskaitos praplėtė akiratį apie atliekų perdirbimą bei suskystintų dujų technologijas. Manau, ši gamtosauginio ugdymo diena buvo išties įdomi ir naudinga kiekvienam dalyvavusiam.
Jau 10-ąjį kartą KU organizavo projektą moksleiviams „Iškeisk pamoką į paskaitą“. Šiais metais moksleiviai galėjo dalyvauti paskaitose Klaipėdos universitete arba mokytojai galėjo pakviesti KU dėstytoją skaityti paskaitą savo mokykloje.
Balandžio mėn. 10 d. mūsų gimnazijoje svečiavosi prof. habil. dr. Vladas Žulkus. Jis skaitė paskaitą „Jūrinė archeologija Lietuvoje “. 2 d klasės mokiniai plačiau susipažino su šia įdomia populiaria sritimi, jūroje slypinčiais lobiais.