Navigacija

Sveika Neringa, 2023!
Renginiai Rugsėjo 16, 2023
Biblioteka/Skaitykla

Balandžio mėnesį kviečiame susipažinti su...

2024 metų balandžio mėnesį trys garsūs, svarbų pėdsaką lietuvių literatūroje palikę rašytojai mini savo gimimo jubiliejus – Jonas Biliūnas - 145, Ignas Šeinius - 135, o Romualdas Granauskas - 85 metų jubiliejų. 
Šie trys rašytojai prisidėjo prie lietuvių literatūros turinio ir įvairovės formavimo bei paliko įtakingą palikimą šalies literatūros istorijoje.
Balandžio mėnesio „Knygų pažintuvėse“ kviečiame susipažinti būtent su šių autorių garsiausiais kūriniais bei bibliotekoje esančiomis knygomis.

1 knyga 

Jonas Biliūnas -  lietuvių prozininkas, publicistas, lyrinės prozos pradininkas Lietuvoje, visuomenės veikėjas.
Žymesni J. Biliūno kūriniai – „Liūdna pasaka“, „Brisiaus galas“, „Nemunu“, „Vagis“, „Laimės žiburys“, „Kliudžiau“, „Žvaigždė“, „Lazda“, „Joniukas“, „Ubagas“. 
„Knygų pažintuvėse“ pristatome kūrybos rinktinę pavadinimu „Liūdna pasaka“. Šioje rinktinėje spausdinami brandžiausi Jono Bilūno kūriniai, kurie pasižymi humanistinėmis idėjomis, subtiliu žmogaus sielos pažinimu, lyrizmu, elegiška nuotaika, meistrišku stiliumi. Juose ypač aiškus pasakotojo, reiškiančio autoriaus dorovines nuostatas, vaidmuo. Apsakymuose ryški etinė psichologinė problematika, su užuojauta parodomas skriaudžiamo, nelaimingo žmogaus likimas, atskleidžiami jo jausmai.

2 knyga 

Ignas Šeinius - ryškiausias impresionizmo stiliaus lietuvių prozininkas.

Žinomiausias I. Šeiniaus kūrinys yra romanas „Kuprelis“ (1913 m.).
„Kuprelis“ – pirmasis ir bene ryškiausias impresionizmo krypties romanas lietuvių literatūroje parašytas XX amžiaus pradžioje. Tai idealistinis kūrinys, vaizduojantis įgimtą ydą turinčio malūnininko Olesiaus ir gražuolės Gundės meilės istoriją. Idealizuodamas savo svajonių moterį, jis patiria visa griaunančią ir kuriančią meilę. Kuprotas ir gamtos puikia išvaizda ne itin apdovanotas Olesius ir dieviško grožio Gundė – herojai, kurie paklūsta jausmams, o ne protui, jų sielos šviesios ir gyvos. Lietuvių literatūroje tai buvo naujo tipo herojai – tokių jautrių, romantiškų ir jausmingų herojų iki I. Šeiniaus romano pasirodymo, nebuvo.
Romano esmė – meilės istorija, kuri, nepaisant begalinio herojų nuoširdumo, baigiasi tragiškai. Kai Gundė pradeda svyruoti tarp dviejų vyrų – Kuprelio ir vaikystės bičiulio iš Varšuvos, o galiausiai palieka Kuprelį ir šis amžiams praranda troškimą mylėti. Saugodamas savo sužeistą širdį nuo dar didesnių skausmų, Kuprelis atsiskiria nuo žmonių, pasitraukia į gamtą, vienatvę… Savo nelaimingos meilės istoriją Kuprelis pasakoja jaunam studentui. Tai tarsi jo išpažintis, kurioje atskleidžiama pagrindinė impresionistų dogma – gyvenimo prasmė yra meilėje.

3 knyga 

Romualdas Granauskas - lietuvių prozininkas, dramaturgas, eseistas. 
Nuo 1972 m. atsidėjo rašymui ir sukūrė apie dvidešimt prozos knygų: apsakymų, apysakų, esė rinkinių, romanų. Parašė kelis scenarijus kino ir televizijos filmams. Apdovanotas gausybe premijų.
Romualdas Granauskas  dažnai vadinamas nykstančios senosios Žemaitijos kultūros metraštininku, jo rašymo stilius paremtas žemaičių kalbos dvasia, kūriniuose veiksmas neretai vyksta Žemaitijos kaime. Jo kūryboje gamtos, istorijos ir mitologijos vaizdiniai persipina su paprasto žmogaus gyvenimo, buities, darbų bei tragiško likimo aprašymais. Nevengiama sovietmečio istorinio konteksto, sudėtingų to meto socialinių problemų aprašymų.
Šiame „Mokinio skaitinių“ serijos leidinyje publikuojamas R. Granausko novelės iš rinkinio „Raudoni miškai“.

________________________________________________________________________________________

Kovo mėnesį kviečiame susipažinti su...

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija prisideda prie iniciatyvos „Kovas – mėnuo be patyčių“.

Apie patyčias ir diskriminaciją galima kalbėti valandų valandas. Tai tema, kuri yra tokia svarbi, kad negalima į ją numoti ranka.

Gimnazijos bibliotekoje, bendradarbiaujant su Imanuelio Kanto bibliotekos „Kauno atžalyno“ padaliniu, surengta knygų paroda, kurioje atrinktos įvairaus žanro, paskirties ir konkrečios (patyčių) tematikos knygos. Rašytojai tai puikiai supranta ir kuria istorijas, kurių tikslas jauniems skaitytojams atskleisti, ką patyčios, smurtas ir diskriminacija gali padaryti. Prie ko ji gali privesti kitą asmenį.

Nors kūrinių, kuriuose būtų įtrauktos patyčios, yra daugybė, mes pateikiame tas istorijas, kuriose tai yra istorijos centras ar dominuojantis siužeto elementas. Čia keliamos socialinės atskirties problemos, vaizduojamas skurdas, emigracija, patyčios mokykloje ir už jos ribų, neįgalių vaikų sunkumai, mirtis, atsigręžiama į skaudžią Lietuvos istorijos patirtį…

Bibliotekoje rengiamoje parodoje taip pat eksponuojamos ir knygos, kuriose gausu praktinių patarimų kaip lengviau išgyventi kasdienes emocijas, atsakymų į klausimus apie tai, kaip išsivaduoti iš baimių, sąstingio, pykčio, nuovargio, kaip išmokti pasakyti „ne“, pakovoti už save, kaip iš ten, kur esi, atsidurti ten, kur nori būti ir būti tuo, kuo nori būti.

O gimnazijos psichologė ir psichologijos mokytoja Lina Galvonienė kviečia perskaityti G. Gotto knygą, „nešančią“ raminančią ir įkvepiančią žinutę – „Tikrai nutiks kas nors nuostabaus“.

„Pasimetimas ir nerimas gyvenime šiuo metu nesuvaldomai viršija greitį. Skubame, norime visko čia ir dabar, kaltiname visus aplinkui dėl savo problemų, kurios iš tiesų net nėra problemos. Gyvenime yra daug gražių dalykų, kurių mes nepastebime metų metus kęsdami diskomfortą dėl problemų, kurias galima išspręsti arba išmokti gyventi su jomis, neįsitraukiant į kentėjimą ir neigiamus išgyvenimus. Galima pakeisti požiūrį, išmokti pozityviai mąstyti, atpažinti savo emocijas ir suprasti dėl kokių minčių jos kyla.

Tai knyga apie gyvenimą, kuris kaip upė ir kurį reikia gyventi. Būk upė, nebūk uola“.

Viliamės, jog šios knygų istorijos įkvėps jus nebijoti kalbėti, užstoti skriaudžiamus, pastovėti už save, mokėti priimti lengvą kritiką, suprasti ir tikėti, kad išeitis iš bet kokios, net ir pačios tamsiausios, situacijos yra, kad reikia nebijoti jos ieškoti.

________________________________________________________________________________________

Vasario mėnesį kviečiame susipažinti:

I knyga:

„Romeo ir Džiuljetą“ Šekspyras parašė maždaug 1594–1596 metais, o pirmą kartą publikavo 1597 m. Tai – meilės istorija, ir, kaip pažymi žymus lietuvių filosofas Leonidas Donskis, politinė drama, kurios veiksmas vyksta Veronoje. Dvi įtakingos šeimos – Montekiai ir Kapulečiai – mirtini priešai. Tačiau jų vaikai – Romeo Montekis ir Džuljeta Kapuleti įsimyli vienas kitą ir, nepaisydami tėvų vaidų, siekia būti kartu.

Nors veiksmas vyksta seniai praėjusiais laikais, ši meilės istorija atrodo moderni. Anksčiau santuokos buvo politinis įrankis turtingųjų rankose, padedantis stiprinti galią ir įtaką, net plėsti šalies teritorijas. Mažų mažiausiai kam rūpėjo asmeninės simpatijos ir tyra meilė. Tuo tarpu šioje tragedijoje du įtakingų giminių palikuonys atsisako tradicijų, papročių, politinių tėvų užmojų. Jiems svarbiau jų individualumas, asmeniniai troškimai, todėl yra pasiryžę kovoti dėl meilės“ (Eglė Baliutavičiūtė, Romeo ir Džiuljeta, 2023 m., 11–12 p.).

Meistriškai parašyta viena garsiausių pasaulio dramaturgų pjesė „Romeo ir Džiuljeta“  jau kelis šimtmečius žavi viso pasaulio skaitytojus, menininkus ir režisierius, kelia daug diskusijų ir susilaukia vis naujų interpretacijų teatre bei kine.

II knyga:

„Ramūnas Bogdanas – aktyvus Sąjūdžio dalyvis, dirbo Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) pirmininko Vytauto Landsbergio patarėju užsienio politikos klausimais. Apdovanotas Sausio 13-osios medaliu. Ukrainoje nekart bendravo su revoliucinių įvykių dalyviais, skaitė paskaitas Kijeve, Odesoje, Mykolajeve, Dniepre. Kinijoje įšventintas į 13-tos kartos senojo čen stiliaus kovos meistrus (https://lla.lt/lt/naujienos/407-ukrainieciu-rasytoju-knygos-lietuviu-kalba).

Knyga „Ukrainos tridantis: prie bedugnės“ pateko tarp 14-os knygų, kurių vertimams į įvairias užsienio kalbas, Lietuvos kultūros institutas skyrė lėšas (https://lithuanianculture.lt/kulturos-naujienos/2023/06/02/vertimu-skatinimo-programos-2023-m-i-finansavimo-etapo-rezultatai/).

2018 m. išleistas romanas „Ukrainos tridantis. Prie bedugnės“ – tai pirmoji autoriaus sumanyto knygų ciklo apie pastarojo dešimtmečio įvykius Ukrainoje dalis. Įtemptas ir pulsuojantis pasakojimas skaitytoją nuveda į skurdžiausias, pavojingiausias ir niūriausias, o kartais ir itin spalvingas Ukrainos vietas.

„Nikas Fosas – laisvos sielos ir aukštų idealų  žmogus –atvykęs į Ukrainą, gana greitai susiduria su korumpuotais pareigūnais, banditais, oligarchine tvarka ir vakariečiui nesuprantamomis nerašytomis taisyklėmis, kurios būdingos iš po sovietų priespaudos taip ir neišsilaisvinusiai visuomenei. Į pagalbą Nikui ateina lietuvis ūkininkas Algirdas. Drauge su ypatingosios paskirties milicijos padaliniu jie stoja į kovą su korupcija, vagystėmis ir kitomis šalyje išsikerojusiomis bėdomis. Ne tik dėl savo gerovės, bet ir dėl Ukrainos, kuriai žingsnis po žingsnio reikia kapstytis iš tamsios duobės. O gal, kaip sako knygos veikėjai, tiesiog išaugti iš paauglystės, juk šaliai, kaip ir žmogui, ateina metas subręsti ir atsakingai kurti ateitį. Tačiau ar šiame mūšio lauke užteks tiek karių? Knygoje „Ukrainos tridantis. Prie bedugnės“ skleidžiasi ne tik tuo metu korupcijoje klimpstančios šalies, bet ir žmogaus paveikslas. Laisvė, teisingumas ir pagarba – vertybės, kurių poreikis veda romano herojus sudėtingiausiais keliais https://www.knygavisiems.lt/lietuvi-autoriai/116787-119692-bogdanas-ramunas-ukrainos-tridantis-prie-bedugnes.html#/27-bukle-labai_gera).

III knygą rekomenduoja gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rita Babraitienė:

„Visiems rekomenduočiau perskaityti vieną iš stipriausių, labiausiai sukrėtusių knygų, kurios neįmanoma pamiršti, tai romaną - trilogiją „Storas sąsiuvinis“. Šiuo metu pagal šį romaną Klaipėdos dramos teatras yra pastatęs spektaklį, į kurį ruošiamės su mokiniais eiti. Knygos aprašymas: „Vengrų kilmės šiuolaikinės šveicarų rašytojos Agotos Kristof trys romanai, išgarsinę ją visame pasaulyje, – pirmą kartą išversti į lietuvių kalbą. Ši trilogija vadinama negailestingiausia praėjusio šimtmečio knyga. Broliai dvyniai Klausas ir Lukas iš karo nualintos sostinės atvažiuoja į mažą pasienio miestelį pas senelę. Kad išgyventų, jie netikėčiausiais pratimais grūdina kūną ir sielą, o viską, ką patiria, rašo į storą sąsiuvinį. Rašo net ir tada, kai likimas nubloškia juos į skirtingas šalis ir jie nieko nežino vienas apie kitą. Bet gal šis savotiškas dienoraštis ir nuties tiltą per žiojinčią prarają?“.

Pats aprašymas tikrai neperteikia viso knygos „svorio“. Būtinai reikia perskaityti!!!“

Ši knyga išversta į daugiau nei 40 kalbų, o autorė už šį kūrinį yra gavusi prestižinius literatūros apdovanojimus įvairiose šalyse.

________________________________________________________________________________________

Sausio mėnesį kviečiame susipažinti:

Rekomenduojamos literatūros sąrašus papildė knygos:

Nobelio literatūros premijos laureato knyga apie karą, kuris buvo nematomas ir slepiamas nuo liaudies, – apie sovietų karą Afganistane. Už šią knygą S. Aleksijevič kitados buvo persekiojama, tai matyti iš pridedamos teismo posėdžių medžiagos ir įvairių šalių organizacijų laiškų, ginančių rašytojos teisę kalbėti tiesą.

„Esminis klausimas, kurį laisvė užduoda žmogui, yra vienas: ar gali semtis jėgų pats iš savęs? Taigi ar pažįsti savo paties jėgą? Ar buvai kada gyvenimo suvestas į akistatą su pačiu savimi mirtinoje ligoje, tremtyje, kalėjime – vietoje, kuri atmeta, užbraukia įprastus elgesio įgūdžius, kultūros prietarus, parengtus atsakymus, išankstinį žinojimą. Likus be nieko, žmoguje prakalba jo paties balsas (https://www.rsleidykla.lt/Knyga/knygos-paaugliams/Issiduosi-Balsu/)

Knygos tekstų rinkinys „Išsiduosi. Balsu“, kuriame dominuoja pagrindinės autorės temos – žmogiškumas ir noras gyventi. Oriai, drąsiai ir laimingai.

Kviečiame skaityti knygas ir užsienio (anglų kalba):

Ar matėte filmą „Bado žaidynės“ Yra labai įdomu palyginti filmus ir knygas, kai filmai yra kuriami remiantis knygomis. O čia knygos dar ir originalo kalba. Jei šie filmai patiko, o gal atvirkščiai, įspūdžio nepaliko, kviečiame perskaityti šias knygas, nuobodu nebus!

Tuos, kuriuos domina psichologinės, autobiografinės, mokslinės, istorinės knygos, mūsų bibliotekoje ras:

O grožinės literatūros mėgejai turi didžiausią pasirinkimą, tad tiesiog kviečiame užeiti, išsirinkti patikusią knygą ir ja mėgautis ilgais žiemos vakarais!

Akcijos „Knygų Kalėdos“ metu gimnazijai buvo padovanota net 119 knygų. Visos knygos skirtingos, įdomios ir laukiančios savo skaitytojo. Gimnazijos biblioteka kviečia jas atrasti!

________________________________________________________________________________________

Gruodžio mėnesį kviečiame susipažinti:

I knyga:

Kalendorinių metų pabaiga, ypatingai gruodžio mėnuo, būna įtemptas, greitas ir lydimas padidinto streso dėl neužbaigtų darbų, nenupirktų dovanų, trūkstamo laiko ir šviesos. Todėl ne veltui gruodžio mėnesio „Knygų pažintuvėse“ pristatome būtent šią knygą „Kodėl zebrai neserga opalige. Streso įtaka žmogaus organizmui ir jo įveikimo būdai“. Knygos svorio ir storio siūlome neišsigąsti, nes „joje su humoru pateikiami svarbiausi moksliniai tyrimai apie streso įtaką žmogaus organizmui. Taip pat joje rasite svarbių patarimų, kaip suvaldyti stresinį atsaką, ir galbūt jums pavyks tai pritaikyti kasdieniame gyvenime. Kaip sako autorius, tikrai turime pagrindo optimizmui“.

II knyga:

Gruodžio mėnesį siūlome atsipalaiduoti ir pasimėgauti šventėmis dvelkiančiomis knygomis. Jei ne dabar, tai kada?

III knygą rekomenduoja gimnazijos dorinio ugdymo (tikybos) mokytoja Lina Budreckienė:

Artėjant advento laikotarpiui, visi esame kviečiami stabtelėti, pamąstyti apie savo gyvenimo kelionę. Šios kelionės apmąstymams padės knyga „Amžių patvirtinti esminiai dėsniai“.  

Seras Džonas Templetonas (John Marks Templeton) medžiagą šiai knygai kaupė visą savo nepaprastai prasmingą ir turiningą gyvenimą. Sukūręs stambiausią pasaulyje investavimo verslo imperiją ir pakilęs į sėkmės viršūnę, jis apibendrino tam tikras elgesio taisykles, kurių turėtų laikytis kiekvienas, siekiantis materialios ir dvasinės gerovės.

Dėsniai nėra Džono Templetono atradimas. Jie egzistuoja nuo pat mūsų civilizacijos aušros, viena ar kita forma apie juos kalba įvairių religijų šventraščiai, juos mini filosofai nuo pat antikos laikų.

Šioje knygoje dėsniai aprašyti gyvais ir įtaigiais pavyzdžiais, jie tarsi gairės visiems, kas nuoširdžiai ieško atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Knyga paremta trimis principais: pirma, mūsų mintys kuria mūsų gyvenimą, antra, gerą gyvenimą kuria kilnios, nuolankios, džiaugsmingos ir atjaučiančios mintys, trečia, už savo mintis, vadinasi, ir už gyvenimą, atsakome mes patys, kaip individai, turintys pasirinkimo laisvę.

Seras Džonas Templetonas buvo pasaulinio masto investuotojas, supratęs, kad svarbios ne vien finansinės investicijos – taip pat turime investuoti ir į savo dvasinę sferą, nes išlavintas protas ir kilni dvasia padeda įveikti visas kliūtis. Mintis seras Džonas Templetonas siūlė rinktis taip pat rūpestingai kaip ir akcijas. Jo gauti dividendai buvo dideli. Jis sudarė gyvenimo dėsnių, ar principų, rinkinį, kurių vertė laikui bėgant tik augo tarsi gerų ir patikimų akcijų – jos visad turi savo kainą, kad ir kokios būtų rinkos sąlygos. Sero Džono nedomino trumpalaikės investicijos į madingas idėjas, kurias dažniausiai laikas paneigia.

Dėsniai tikrai veiksmingi. Jeigu jų laikysitės nuolatos, jie padarys jūsų gyvenimo kelionę džiaugsmingesnę. Net jei jus lydi sėkmė ir esate laimingi, laimės jūsų gyvenime atsiras dar daugiau.

Net vienas vienintelis dėsnis gali paskatinti jus siekti permainų, apie kurias nedrįsote net svajoti“.

Lapkričio mėnesį kviečiame susipažinti su....

I knyga:

„Knyga „Atominiai įpročiai. Lengvas ir patikrintas būdas išsiugdyti gerus įpročius ir nugalėti blogus“ – „New York Times“, „Wall Street Journal“, „USA Today“, „Publisher Weekly“ bestseleris. Viena iš septynių geriausių „Fast Company“ 2018 m. verslo knygų, viena iš geriausių „Business Insider“ 2018 m. saviugdos knygų“.

„Autorius pasižymi gebėjimu išgryninti sudėtingas temas iki paprastų veiksmų, kuriuos galima lengvai atlikti kasdieniame gyvenime ir darbe. Šis suprantamas ir aiškus vadovas parengtas remiantis patikimais biologijos, psichologijos ir neurologijos faktais. Tai leis skaitytojams išlaikyti gerus įpročius ir atsikratyti blogųjų. Be to, kiekvieną įkvėps ir nustebins tikros olimpinių aukso medalių laimėtojų, pripažintų menininkų, verslo lyderių, gydytojų ir garsių komikų istorijos, parodančios, kaip jie savo meistriškumą tobulino naudodami mažyčių įpročių strategiją, kol galiausiai tapo geriausiais“

„Jei sunku pakeisti savo įpročius, problema – ne jūs. Problema – jūsų sistema. Prie blogų įpročių vis grįžtate ne todėl, kad nenorite keistis, bet todėl, kad turite netinkamą sistemą, kuri užkerta kelią pokyčiams. Jums reikia ne pakilti iki savo tikslų, bet nusileisti iki susikurtų sistemų. Knygoje rasite patikrintą sistemą, kuri jus pakylės į naujas aukštumas“.

Dideli dalykai neatsiranda savaime. Pasiekimai, sėkmė – viskas susideda iš mažų žingsnelių ir savikontrolės. Norėtum sužinoti daugiau? Skaityk šią knygą, kurią rasi ir mūsų gimnazijos bibliotekoje.

 

II knyga:

„Ar jūs kada nors matėte garsius Holivudo filmus: „Lietaus žmogų“ su Dustinu Hoffmanu bei „Forestą Gampą“ su Tomu Hanksu? Ar patiko? Jeigu į šiuos klausimus atsakysite teigiamai - spėju, kad ši knyga jums irgi patiks. Nemaža tikimybė, kad ji patiks ir tiems, kurie minėtų filmų nematė“. (https://www.skaityta.lt/old/mark-haddon-tas-keistas-nutikimas-suniui-nakti.html)

„Tas keistas nutikimas šuniui naktį“ britų rašytojui Markui Haddonui pelnė tarptautinę šlovę ir ne vieną apdovanojimą. Knyga sužavėjo milijonus skaitytojų visame pasaulyje, pagal ją statomi spektakliai, rašomi scenarijai televizijai, rengiamasi kurti filmą. Itin originali ir nuoširdi knyga pasakoja apie visuomenę, žmones ir jų santykius“.

„Ši knyga skirta tiek suaugusiems, tiek vaikams. Romanas apie penkiolikos metų paauglį Kristoferį Buną, kuris yra ne toks kaip kiti: dėl Aspergerio sindromo, vienos iš autizmo formų, jam sunku užmegzti kontaktą su aplinkiniais ir bendrauti. Tačiau vieną dieną jis aptinka nužudytą kaimynų šunį ir sumano tapti detektyvu. Šis įvykis Kristoferio gyvenimą apverčia aukštyn kojom ir įrodo, kad net ir veikdamas pagal savitas taisykles jis sugeba pasiekti tikslą...;

Lapkričio 16 d. – Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją. Knyga yra puiki priemonė, padedanti mums pažinti pasaulį ir žmones.

 

III knyga:

Knygą rekomenduoja gimnazijos neformaliojo ugdymo mokytoja Irma Bartninkienė:

„Mano bendrakursės Astos Jolantos Miškinytės talentingai parašytas romanas „Bitlas, Ana Orka ir aš“ – apie paauglystę, kuri visiems romano veikėjams yra didžiausias gyvenimo išbandymas: ir šešiolikmečiams, ir jų tėvams. Šeimos čia „probleminės", kiekviena savaip, ir karai jose vyksta be jokių taisyklių.

Savo istoriją pasakoja didysis manipuliuotojas, melagis ir prisitaikėlis, kurio vardo tikrai neatsiminsite, bet jo nelaimingo gyvenimo ir prarastos meilės istorija jus sukrės.

Tai taip skausminga, atpažįstama ir... juokinga.

<Todėl ir daužiau tą seną kledarą, nes žinojau, kad naują nupirks. Tereikia kiek ilgiau pavaidinti nelaimingą, o nelaimingi vaikai tėvams sukelia kaltės jausmą, ypač, jei tie tėvai išsiskyrę.>

Įsivėlęs į tikrą nusikaltimą ir vėl pasislėpęs už vaidmens, kurį vaidina prieš visus, nes yra tragiškai vienišas ir nelaimingas, herojus padaro klaidą, kurią teks taisyti visą likusį gyvenimą ir skausmingai pasiekti tai, ką galėjo gauti, jeigu ryšiai tada, paauglystėje, būtų tikri ir paremti meile, o ne jos vaizdavimu.

Ši knyga tėvams apie JUOS, paauglius, kurie sugriauna tėvų gyvenimus, ir JIEMS, paaugliams, kurių vaikiškos vasaros taip greitai ir tragiškai pasibaigia.

Ir visiems – apie būtinybę ir laimę sutikti savo Bitlą...

Rašytoja Asta Jolanta Miškinytė prasitarė, kad pagal šį romaną bus sukurtas filmas“.

________________________________________________________________________________________

Spalio mėnesį kviečiame susipažinti su:

I knyga

„Gyvulių ūkis“ – neabejotinai svarbiausias grožinės politinės satyros kūrinys, parašytas XX a. Britanijoje. Tai viena iš didžiųjų politinių alegorijų, o jos pasakojama istorija yra apie tai, kaip nekalta ir būtina revoliucija (vieno Anglijos ūkininko gyvuliai susimokę sukyla prieš savo šeimininką, išveja jį ir pradeda ūkyje kurti savarankišką gyvenimą) virto diktatūra ir išdavyste.“

Knyga yra gavusi Prometheus Hall of Fame Award (2011), Retro Hugo Award for Best Novella (1996) apdovanojimus, užėmė 31 vietą geriausių 20-ojo amžiaus romanų šiuolaikinės bibliotekos sąraše, o žurnalas „Time“ išrinko knygą į 100 geriausių romanų anglų kalba (1923–2005 m.) (informacija iš https://en.wikipedia.org/wiki/Animal_Farm).

II knyga

„Knyga „Mokytojas“ – neįprasto žanro, bet lengvu stiliumi parašytas GROŽINIS kūrinys visiems, kurie kada nors mokėsi (arba vis dar mokosi), dirba (arba dar dirbs) mokykloje.“ (https://lietuviukalbosmokytojas.lt/2023/02/20/knyga-mokytojas-visiems-kurie-kada-nors-mokesi-arba-vis-dar-mokosi-mokykloje-kvieciu-skaityti/)

Anot iššūkį „Vasara su knyga“ įveikusios gimnazistės Aistės (Aistė šį mėnesį rekomenduoja ir III knygą), „Karolio Klimo asmenine patirtimi paremtoje knygoje „Mokytojas“ yra gilinamasi į sudėtingą mokytojo pasaulį. K. Klimas kalba apie iššūkius, su kuriais šiandieninėje švietimo sistemoje susiduria mokytojai, nagrinėja tokias problemas kaip švietimo reformos, mokinių motyvacija, empatijos galia mokant. Jo įžvalgios perspektyvos meta iššūkį įprastoms švietimo sampratoms, skatindamos skaitytojus permąstyti savo įsitikinimus ir požiūrį į mokymą. Autorius meistriškai vaizduoja asmeninio ir profesinio mokytojų gyvenimo pusiausvyrą bei kasdieniškai perteikia sudėtingas mintis. Patį pasakojimą pagyvina tikroviški veikėjų paveikslai, kurie padeda geriau susisieti su knyga ir pasinerti į jų istorijas.

Tai nėra kokia nors kvapą gniaužianti detektyvinė istorija ar įtraukiantis nuotykių romanas, tačiau ši knyga tikrai verta dėmesio. Nesvarbu ar esate mokinys, ar mokytojas, šią knygą būtina perskaityti visiems, ne tik norintiems giliau pažvelgti į švietimo pasaulį, bet ir įsigilinti į žmonių santykių bei bendravimo aspektus“.

III knyga

„Šiame romane aprašoma Holivudo ikonos Evelinos Hugo gyvenimo istorija. Jauna žurnalistė Monika gauna viliojantį pasiūlymą rašyti legendinės aktorės Evelinos Hugo biografiją. Užaugusi skurde moteris sugebėjo prasimušti ir patekti į išsvajotą kino pasaulį. Tačiau net tokiame, atrodo tobulame, Evelinos gyvenime pasitaikė visko. Per septynias aktorės santuokas pasakojamas meilės, praradimo ir savęs atradimo kelias. Ši knyga yra kupina įsimintinų veikėjų paveikslų bei svarbių įžvalgų apie moterų patirtį pramogų industrijoje“.

________________________________________________________________________________________

Rugsėjo mėnesį kviečiame susipažinti su:

I knyga:

„Knygoje spausdinamos dvi pjesės: tragiška komedija „Meilė, džiazas ir velnias“ ir istorinė drama „Barbora Radvilaitė“. Pirmojoje sprendžiamos moralinės ir psichologinės jaunimo problemos, džiazo atmosferoje atsiskleidžia konfliktiškas tikrovės suvokimas. Eiliuotos dramos „Barbora Radvilaitė“ pagrindas – legenda virtusi XVI a. lenkų–lietuvių karaliaus Žygimanto Augusto ir gražuolės Barboros Radvilaitės meilės istorija.“

II knyga:

„Tikrais faktais pagrįstas romanas pasakoja apie vieną iš mūsų istorijos baltųjų dėmių – skaudžią „vilko vaikų“ patirtį. Po Antrojo pasaulinio karo Rytprūsių vokietės, kad išgelbėtų savo vaikus, siuntė juos anapus Nemuno. Ir šie ėjo į Lietuvą, dirbo pas ūkininkus, elgetavo, o sunkiai uždirbtą maistą nešė savo badaujančioms šeimoms.

Vokiečių mergaitės Renatės, gavusios lietuvišką vardą Marytė, ir jos šeimos istorija atskleidžia daugelio pabėgėlių likimą, pirmuosius pokario metus Rytprūsiuose ir Lietuvoje.“

Kūrinys išrinktas 2012-ųjų „Metų knyga“, apdovanotas Jono Marcinkevičiaus, Rašytojų sąjungos bei Patriotų premijomis. Knyga sulaukė didelio tarptautinio susidomėjimo ir puikių recenzijų užsienio spaudoje. Ji išversta į latvių, estų, lenkų, anglų, vokiečių, olandų ir ukrainiečių kalbas. Už šį romaną autorius 2018 m. buvo apdovanotas Georgo Dehio premija Vokietijoje. Didžiojoje Britanijoje kūrinys pateko į leidinio „The Times“ sudarytų geriausių 2019 m. knygų sąrašą (informacija iš www.rsleidykla.lt)

III knygą rekomenduoja gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė:

„Skaitant šią knygą mums yra leidžiama pažinti mormonų bendruomenę Aidaho (JAV) valstijoje ir autorės gyvenimo istoriją augant, gyvenant joje. Knygoje aprašomi jų įpročiai, taisyklės ir kaip žmogus turi prisitaikyti gyventi tokiomis sąlygomis. Mormonai savo vaikams neleidžia nei eiti į mokyklą, nei gydytis. Žavi asmens, augusio uždaroje mormonų bendruomenėje, noras iš jos ištrūkti, pamatyti, sužinoti, išmokti daugiau. Kokiomis sunkiomis, net ekstremaliomis sąlygomis gali žmogus gyventi, tačiau, iš kitos pusės, supranti, kaip vis tik mes gerai gyvename. 

„T. Westover sukūrė meistrišką, brandų, universalų pasakojimą apie pačią išsimokslinimo esmę: kas tai yra ir ką jis suteikia? Juk pirmiausią ne ką kita, o galimybę pažvelgti į savo gyvenimą šviežiomis akimis ir valią jį keisti.“

 

________________________________________

Visos Lietuvos bibliotekose perskaityta beveik 150 000 knygų!

Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos kasmet rengiama skaitymo skatinimo akcija šiemet įtraukė beveik 31 000 dalyvių, pasiryžusių priimti skaitymo iššūkį – per vasarą perskaityti 5 knygas pagal paskelbtas užduotis. Iš svetainėje vasarasuknyga.lt užsiregistravusių akcijos dalyvių iššūkį įveikė per 23 000 atkaklių skaitytojų. Šią vasarą ir vėl pagerintas pernykštis rekordas (pernai vasarą perskaityta 137 220 knygų, dalyvavo per 30 000 žmonių, iššūkį įveikė 22 700 skaitytojų) (Skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ organizatorių informacija).

Vasaros skaitymo iššūkis

Informacija ir taisyklės...

 

Paskutinį kartą atnaujintas: 2024-04-08 10:19:25

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Kristupas Linas Bernotas-Karazija, šiais metais (2022) baigęs Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją, jau garsina gimnaziją visoje Lietuvoje. Jo kelis eilėraščius publikavo meno ir literatūros tinklalapis „Meno bangos“: https://www.menobangos.lt/kristupas-linas-bernotas-karazija-eilerasciai/.

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Apie mus rašo

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija iki egzaminų sesijos likusias šimtą dienų pasitiko nauja mokyklos tradicija - mokyklą paliekanti XXVII laida pristatė spektaklio „Dūmeliai arba septyneri metai burtų ir magijos mokykloje“ premjerą. Kad šioje gimnazijoje mokosi moksliukai, nepakeliantys galvų nuo knygų - tik pasenęs mitas. Gimnazijos sėkmė - talentingi moksleiviai, atsidavusi pedagogų komanda ir didžiulis mokyklos administracijos siekis ugdyti laisvus, laimingus žmones.

Publikuota Vakarų ekspresas 2023-03-16

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje duris atvėrė ISM „Verslo klasė“ – pirmoji tokia uostamiestyje. Modernioje klasėje bus plėtojami šiuolaikinio mokymo metodai, siekiant sustiprinti moksleivių ekonomikos, finansinio raštingumo ir verslumo žinias. Pamokas ves mokytojai ir ISM universiteto dėstytojai bei alumnai.

Publikuota Delfi 2022-10-26
Naujausi blogo įrašai
blog image

Kovo 27 dieną Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centre įvyko išskirtinis renginys – debatų prezentacija, kur aštuoni Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos vienuoliktokai nagrinėjo itin aktualią šiandienos visuomenei temą: ar socialinės medijos daro daugiau naudos ar žalos?
Šie debatai buvo surengti Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos anglų kalbos mokytojos Redos Mačiukaitienės iniciatyva, siekiant supažindinti kitus miesto anglų kalbos mokytojus su debatų organizavimu, jų vykdymu ir svarba ugdymo procese. Tikslas buvo parodyti, kaip debatai gali tapti puikiu būdu lavinti mokinių kritinį mąstymą, komandinio darbo įgūdžius bei viešojo kalbėjimo ir užsienio kalbų mokėjimo gebėjimus.

Skaityti toliau...

 

2024-04-10 Autorius: Ieva Daukantaitė, 3d
blog image

Viltė Pociūtė - 1f klasės „Ąžuolyno“ gimnazijos moksleivė. Viltė nuo pat vaikystės domisi menu, užsiima tapyba. Savo puikiu talentu nusprendė pasidalinti ir su gimnazijos bendruomene. Originalų Viltės kūrinį galime rasti mokyklos skaitykloje - ten visą sieną puošia spalvų išmargintas piešinys. Artimiau susipažinkime su Vilte ir jos požiūriu į pasaulį.

Kaip apibūdintum save? Kaip Tave mato šeima, artimieji? 
Manau, save apibūdinčiau kaip žmogų-chameleoną. Esu gan nepastovus žmogus, visada prisitaikau prie aplinkos, kurioje esu, ir turiu begalę pomėgių. Esu kūrybiška, visas mano gyvenimas mažiau ar daugiau susijęs su menais. Esu perfekcionistė, mėgstu, kai viskas yra taip, kaip suplanavau, bet labai dažnai taip nenutinka ir tenka suktis iš padėties. Tada pasimato mano vidinis lyderis, kurį bandau nuslėpti, nes taip dažnai pamirštu žmones, esančius šalia, jų jausmus, be to, būdama lyderio pozicijoje pati žeidžiu save.  Manau, šeima ar draugai mane apibūdintų panašiai.

Skaityti toliau...

2024-04-08 Autorius: Brigita Drungilaitė, 4d
blog image

Kovo 28 dieną dramos būrelį lankančios „Ąžuolyno“ gimnazijos pirmokės viešėjo Klaipėdos Vydūno gimnazijoje. Merginos 1-4 teatro klasių mokiniams pristatė teatralizuotas sakmes apie laumes. Mažiesiems pasirodymas labai patiko. Šventė buvo skirta Teatro dienai paminėti.

2024-04-02 Autorius: Auksė Naujokienė
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas