Navigacija

Sveika Neringa, 2023!
Renginiai Rugsėjo 16, 2023
Svarbu
Blogas
news image
„Šypsotis tikrai yra dėl ko ir kam kasdien!“

Tęsiame rubriką „Nauji veidai“. Kviečiu visus susipažinti su labai įdomia ir nuoširdžia asmenybe, kuri būtinai nudžiugins jus savo šypsena. Tai – biologijos mokytoja Giedrė Guntarskytė – Česnauskienė.

Kokios gyvenimo aplinkybės lėmė, kad pasirinkote garbingą mokytojo profesiją ir kodėl dabar esate būtent čia, „Ąžuolyno“ gimnazijoje?

Jau nuo aštuntos klasės žinojau, kad savo ateitį siesiu su biologija. Mano artimoje aplinkoje, kurioje užaugau, biologijos buvo labai daug. Po vidurinio ugdymo pasirinkau visai ne mokytojo profesiją, o labiau specializuotus ekologijos ir aplinkosaugos inžinerijos mokslus. Studijuojant ir rašant savo magistro mokslinį darbą, teko dirbti biodestruktorių tyrimo laboratorijoje, daug laiko praleisti įvairiose kitose laboratorijose važinėjant po visą Lietuvą. Privalėjau save išlaikyti finansiškai, todėl nusprendžiau padirbėti vienoje uostamiesčio gimnazijoje. Ir mane šis darbas sužavėjo. Kasdienis bendravimas su jaunimu man buvo naujovė. Planavau dirbti tik kelerius metus, kol vyks studijos, tačiau gyvenimas pasisuko visai kita linkme. Dar ir šiandien atsimenu, kai gimnazijos vadovas pasikvietė pokalbio bei pasiūlė vienu metu studijuoti tęstines edukologijos studijas ir dirbti mokykloje.

 

Ko tikėjotės/tikitės atėjusi dirbti į „Ąžuolyno“ gimnaziją? Praėjo keli šių mokslo metų mėnesiai ir galima jau paklausti, ar realybė atitinka turėtus lūkesčius?

Ateidama dirbti į „Ąžuolyno“ gimnaziją neturėjau jokių didelių lūkesčių. Nepastebėjau, kaip prabėgo pirmieji mokslo metų mėnesiai, nes jie buvo labai intensyvūs, kupini veiksmo, įspūdžių ir emocijų. 

 

Pabandykite įsivaizduoti save ne mokytojo „kailyje“. Ką veiktumėte gyvenime šiuo metu, jei nebūtumėte mokytoja?

Mano artimoje aplinkoje visada buvo daug mokytojų, medikų, todėl manau, kad vis tiek savo kasdienybę siečiau su biologija. Svarbiausia, kad žmogus taip pat būtų mano darbo dalis. Tikriausiai vis tiek būčiau mokytoja, o gal ir medikė. Nors medicinos visada stengiausi išvengti.

 

Koks mokinių poelgis Jus pradžiugino/pradžiugintų, o gal jau buvo toks, kuris privertė nusišypsoti ar net nusijuokti?

Neabejoju, jog manęs ateityje dar laukia labai daug gražių mokinių poelgių. Prajuokinti dar niekas neprajuokino, bet šypsotis tikrai yra dėl ko ir kam kasdien!

 

Paatviraukite, koks yra Jūsų keistas charakterio bruožas, talentas ar hobis, be kurio neįsivaizduojate savęs?

Turiu keistoką charakterio bruožą, kurį, neabejoju, žino visi mano mokiniai, – aš labai sunkiai įsimenu naujai sutiktų žmonių vardus. Esu linkusi juos „perkrikštyti“. O kaukių dėvėjimas dar labiau apsunkina šią užduotį. Atrodo, nieko keista nežinoti daugiau nei kelių šimtų savo naujų mokinių vardų. Didžiausias keistumas yra tas, kad, kai jau „išmokstu“, tai būkite tikri - ir po dvidešimt metų galiu pasakyti ne tik vardą, bet ir kuriame suole mokinys sėdėjo, kuriais metais mokėsi ar kokią kitą pikantiškesnę detalę apie jį.

Mano aistra ir hobis – senovinės knygos. Turiu jų nemažai paveldėjusi iš savo biologijos discipliną dėsčiusio senelio. Jos išleistos dar prieškario laikotarpiu. Ir ne tik biologijos vadovėliai, bet ir grožinės knygos. Jos visos buvo išsaugotos per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus. Didžioji dalis jų – vokiškos.  Be galo mėgstu senų knygų kvapą. Jei tik galėčiau, talpinčiau į pirmąsias spintos lentynų eiles. Gaila, kad jos, priešingai, labiausiai saugomos nuo saulės, drėgmės, dulkių ir laikomos dėžėse. Todėl tik pavartau, pasidžiaugiu, padiskutuoju su šeima ir vėl „užkonservuoju“.  Suskaitmenintos knygos vargu ar kada man atstos tikrąsias knygas.

 

Įdomu ir smalsu sužinoti, o ką  mėgstate veikti laisvalaikiu ir gal turite kokių nors neįprastų ritualų, o gal įdomių faktų  apie save?

Šiame gyvenimo tarpsnyje laisvalaikio neturiu. Džiaugiuosi, kad auginu dvi dukras, su kurioms praleidžiu didžiąją dalį savo laisvo laiko. Tai ir yra mano laisvalaikis. Tačiau jis dažniausiai būna toks, kokio tikisi mano vaikai. Visi mano ritualai – ir mano šeimos ritualai.

 

Ką norėtumėte palinkėti „Ąžuolyno“ bendruomenės nariams, kolegoms mokytojams bei moksleiviams?

Mokiniams palinkėčiau klausytis tam, kad suprastų, o ne tam, kad bet ką atsakytų.

O savo kolegoms norėčiau pacituoti vieną Sokrato mintį: „Patarimų dalinti nereikia. Kas dalina patarimus, tas prisiima atsakomybę.“ Mano nuomone, kur kas geriau išgirsti kitus, įsiklausyti į tai, ką kolega ar artimas žmogus nori pasakyti PATS.

 

Koks Jūsų gyvenimo kredo/moto (posakis, citata ar tiesiog protinga mintis, kuria paprastai vadovaujatės gyvenime)?

Mano pagrindinis moto – mažiau yra daugiau! Ši frazė dažnai skamba namuose, galbūt ir labai „nemamiškai“ net prie valgomojo stalo!

Taip pat manau, jog norint pažinti naujai sutiktą žmogų, reikia leisti Jam kalbėti. Jis viską papasakos apie save, o aš Jį „pamatysiu“. Todėl niekada neturiu išankstinių nuostatų. Kiekvienas žmogus, savaip kalbantis ar tylintis, – gėris!

 

Dėkojame biologijos mokytojai už nuoširdžius atsakymus. Labai džiaugiamės, kad gyvenimas šią pedagogę atvedę į „Ąžuolyno“ gimnaziją. Širdingai turime dėkoti, kad mokytoja negaili jėgų, laiko ir kiekvienam mokiniui padeda atrasti ir pasirinkti savo tolimesnį gyvenimo kelią!

 

Greta Sikanova, IId

Paskutinį kartą atnaujintas: 2021-12-09 21:33:27

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Kristupas Linas Bernotas-Karazija, šiais metais (2022) baigęs Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnaziją, jau garsina gimnaziją visoje Lietuvoje. Jo kelis eilėraščius publikavo meno ir literatūros tinklalapis „Meno bangos“: https://www.menobangos.lt/kristupas-linas-bernotas-karazija-eilerasciai/.

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Apie mus rašo

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija iki egzaminų sesijos likusias šimtą dienų pasitiko nauja mokyklos tradicija - mokyklą paliekanti XXVII laida pristatė spektaklio „Dūmeliai arba septyneri metai burtų ir magijos mokykloje“ premjerą. Kad šioje gimnazijoje mokosi moksliukai, nepakeliantys galvų nuo knygų - tik pasenęs mitas. Gimnazijos sėkmė - talentingi moksleiviai, atsidavusi pedagogų komanda ir didžiulis mokyklos administracijos siekis ugdyti laisvus, laimingus žmones.

Publikuota Vakarų ekspresas 2023-03-16

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje duris atvėrė ISM „Verslo klasė“ – pirmoji tokia uostamiestyje. Modernioje klasėje bus plėtojami šiuolaikinio mokymo metodai, siekiant sustiprinti moksleivių ekonomikos, finansinio raštingumo ir verslumo žinias. Pamokas ves mokytojai ir ISM universiteto dėstytojai bei alumnai.

Publikuota Delfi 2022-10-26
Naujausi blogo įrašai
blog image

Balandžio 16 d. Šilalėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių krepšinio 3x3 (gim. 2008 m. ir jaunesnių) tarpzoninės varžybos! Ten dalyvavo ir „Ąžuolyno” komanda, sudaryta iš pirmokų Naurio Jovaišo, Edeno Žilinsko, Emono Žilinsko ir Igno Leščiausko. Ši auksinė ąžuolyniečių komanda prieš tai jau nuskynė laurus pirmajame varžybų etape Klaipėdoje, taip pat jokių šansų savo varžovams nepaliko ir antrajame, Vakarų Lietuvos komandų, etape Tauragėje, o šįkart, varžydamiesi su Plungės, Šilalės ir Kėdainių stipriausiomis komandomis, ir vėl užtikrintai iškovojo pirmąją vietą bei pateko į finalinį visos Lietuvos etapą, kuriame sieks geriausios gimnazijos komandos titulo. Be galo didžiuojamės šiais mokiniais, kurie garsina mūsų mokyklos vardą visoje Lietuvoje, aukodami savo laisvą laiką ir energiją. Linkime jiems ir toliau užtikrintai žengti pergalės link!

2024-04-26 Autorius: Zigmantas Butkus
blog image

Pavasario sezonas gausus ne tik egzaminų ar kitų atsiskaitymų, bet ir sporto renginių!

Štai balandžio 13-ąją dieną Klaipėdoje vyko tradicinis ir kasmetinis Ekomaratonas. Jame tarp gausaus dalyvių būrio buvo ir mūsų gimnazijos atstovų: Aridas Simaitis, Antanas Sabulis, Žygimantas Juška ir fizinio ugdymo mokytojas Zigmantas Butkus. Maratono dalyviai turėjo bėgti 4,2 km ilgio trasa, besidriekusia miško takais ir takeliais, o norimą bėgti atstumą buvo galima pasirinkti savarankiškai. Galime pasidžiaugti, jog ąžuolyniečiams šiame bėgime pasisekė itin sėkmingai - visi pasiekė savo asmeninius rekordus: Antanas pirmąkart įveikė 21 kilometro - pusės maratono - distanciją, Aridas įveikė 29 kilometrus, mokytojas Zigmantas 33 kilometrus, o Žygimantas - net 38 kilometrų distanciją! Mokiniams tai buvo puiki nauja patirtis, džiaugiamės jų rezultatais ir linkime dar didesnių pasiekimų artėjančiame Vilties bėgime!

2024-04-26 Autorius: Zigmantas Butkus
blog image

Kovo 27 dieną Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centre įvyko išskirtinis renginys – debatų prezentacija, kur aštuoni Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos vienuoliktokai nagrinėjo itin aktualią šiandienos visuomenei temą: ar socialinės medijos daro daugiau naudos ar žalos?
Šie debatai buvo surengti Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos anglų kalbos mokytojos Redos Mačiukaitienės iniciatyva, siekiant supažindinti kitus miesto anglų kalbos mokytojus su debatų organizavimu, jų vykdymu ir svarba ugdymo procese. Tikslas buvo parodyti, kaip debatai gali tapti puikiu būdu lavinti mokinių kritinį mąstymą, komandinio darbo įgūdžius bei viešojo kalbėjimo ir užsienio kalbų mokėjimo gebėjimus.

Skaityti toliau...

 

2024-04-10 Autorius: Ieva Daukantaitė, 3d
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas