Tolerancijos diena

Vizija, misija, himnas
Vizija, misija
VIZIJA
„Ąžuolyno“ gimnazija – atvira visuomenei, demokratiškai organizuota, humanizmo principais ir bendražmogiškomis vertybėmis savo gyvenimą grindžianti mokinių, jų tėvų ir mokytojų bendruomenė:
Garantuotas mokinių  ir darbuotojų saugumas;
Tinkamas psichologinis mikroklimatas;
Aukšta ugdymo kokybė ir pedagogų kvalifikacija, pasirengimas mokytis ir tobulėti visą gyvenimą;
Garantuota kiekvieno moksleivio saviraiška;
Asmens, sąžinės ir minties laisvė, solidarumo, tolerancijos, pilietiškumo puoselėjimas;
Aktyvi savivaldos institucijų veikla;
Moderni, kryptingai sukomplektuota materialinė-techninė bazė.

MISIJA

Ugdome:
Savarankišką, laisvą ir dorą asmenybę;
Pasirengusį mokytis visą gyvenimą jaunuolį;
Gebantį adaptuotis visuomenėje žmogų;
Mokantį naudotis šiuolaikinėmis technologijomis mokinį;
Kritiškai mąstantį Lietuvos pilietį.

Esame:
Aukštus akademinius rodiklius turinti institucija;
Šiltus ir pagarbius santykius propaguojanti bendruomenė;
Savo mikrorajono bei miesto kultūros židinys.

Gimnazijos himnas

Paskutinį kartą atnaujintas: 2019-04-09 10:28:16

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, jog įvykusio viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ II etapo nugalėtoja tapo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazistų komanda „Z karta“.

Ji atstovaus Klaipėdos regionui viktorinos finale, kuris vyks Vilniuje lapkričio 27 d. ir kuriame susirungs penkios stipriausios visų Lietuvos regionų — Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių — komandos.

Publikuota Atvira Klaipėda 2019-10-25

Gimnazistės Agnės Valaitytės eilėraščiai spaudoje.

Publikuota Vakarų ekspresas 2019-09-22

Tarptautinė tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu. 1996 m. šią šventę minėti paskatino ir Jungtinių tautų organizacija. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų (alkoholio, narkomanijos) toleranciją. Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė). Įvairūs socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios.

Šiais metais Tarptautinės Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys.

Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys laivams saugus kelias, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.

Lapkričio 11-15 d. su mokiniais diskutavome Tolerancijos temomis. Klasių valandėlių metu gaminome Tolerancijos švyturius.

Lapkričio 15 d. su savanorių mokinių grupe organizavome Tolerantiškiausios klasės rinkimus. Mokiniai buvo kviečiami avėti skirtingais batais. Matavome mokinių klasę su skirtingais batais, kuri arčiausiai jūrmylės. Aktyviausi buvo I-II klasių mokiniai. Surengėm Tolerancijos Švyturių parodą, kuri puošia gimnazijos koridorių II a.

2019-11-18 Autorius: Soc.pedagogė V.Martyšienė

Pradedame mėnesinį „Nauji veidai“ interviu ciklą, kuriame bus kalbinami 2019 m.m. prie Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos bendruomenės gretų prisijungę įvairiausių sričių mokytojai. Interviu tikslas - geriau pažinti vieni kitus ir atidžiau pažvelgti į mokytojų karjeros raidą, jų požiūrį į gyvenimą bei, žinoma, į mūsų gimnaziją. Maloniai kviečiame visus skaitytojus  sekti naujienas ir iš arčiau susipažinti su „Ąžuolyno“ gimazijos gyvenimu!

Pirmoji pašnekovė - anglų kalbos mokytoja Reda Mačiukaitienė.

1991 metais baigiau Vilniaus pedagoginį institutą, anglų kalbos ir pedagogikos kursą ir buvau paskirta „atidirbti“ į Klaipėdos 7 vidurinę mokyklą (dabar Simono Dacho progimnazija). Po poros metų tuometinis Klaipėdos Kristijono Donelaičio vidurinės mokyklos direktorius pakvietė ateiti dirbti į jo vadovaujamą mokyklą, kur išdirbau iki 2019 m. Darbo pradžia nebuvo sunki, patiko mokytojauti nuo pat pirmos darbo dienos, bet to ir reikėjo tikėtis, nes nuo vaikystės norėjau būti mokytoja.

2019-11-06 Autorius: Lukrecija Giedraitytė, 4e

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijoje spalio 11d. vyko pirmokų krikštynos. Nuoširdžiai dėkojame antrų klasių mokiniams už puikų „Krikštynų“ organizavimą, puikų renginį, laiką, kupiną įspūdžių, bei už šiltą priėmimą į „Ąžuolyno“ bendruomenę. Krikštynos praėjo sklandžiai ir smagiai. Kiekviena klasė turėjo prisistatyti - sukurti filmuką „Farai“, „TV pagalba“, „Klausimėlis“, „Kitas“ ar vaidinimą „Ekstrasensų mūšis“. Tarp klasių prisistatymų buvo įterptos kelios smagios užduotėlės, tokios kaip „Tele Loto“, „Pagauk kampą“ ar kuratorių viktorina. Renginio aplinka buvo sukurta labai jauki, lyg būtume namuose. Kėdės buvo pakeistos pagalvėmis į bendrus klasių ratelius, o jų viduryje buvo paruošti užkandžiai. Kitais metais būsimi antrokai turės nemenkai pasistengti, nes šių metų  antrokai tikrai iškėlė aukštą kartelę.

2019-10-22 Autorius: Augusta Evaltaitė,1e ir Amanda Kruminš, 1e