Navigacija

Šokių vakaras
Renginiai Vasario 6, 2020
Gimnazija iš vidaus


Ispanija
Mokyklos gyvenimas Lapkričio 27, 2019


Stendai...
Renginiai Balandžio 18, 2018


Blogas
news image
Ne metai tavo gyvenime, o gyvenimas metuose

Jau turbūt esame girdėję sklandžiusius gandus mokykloje, kad kažkas, kažkur, kažkaip buvo išvykęs į tarptautinius jaunimo mainus Kinijoje. Tai tiesa. Praėjusius mokslo metus dabartinis Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos trečiosios klasės mokinys Tadas Lukavičius praleido Taivane. Plačiau apie jo kelionę ir įspūdžius – šiame straipsnyje.

Minties formavimas ir įgyvendinimas

Kaipgi viskas užgimė? Pasak pačio Tado, sprendimo užuomazgos šaknis jis įžvelgia dar pačioje pirmoje gimnazijos klasėje, pirmose kinų kalbos pamokose. Vaikino susidomėjimas šia kalba paskatino vykti į ekskursinę kelionę Kinijoje, po kurios jis pradėjo svarstyti ir apie ilgalaikių mainų galimybę svetur. Atsiradus tokioms mintims, jis susidūrė su dilema – kurią šalį pasirinkti? Vis dėlto mintys grįžo prie Kinijos, o tiksliau, prie Taivano. Pradėjęs ieškoti galimybių, jis gan lengvai rado ir pasinaudojo Rotary Youth Exchange Lithuania siūloma programa, susidėjo daiktus, nuramino tėvų nerimą ir pasinėrė į jaudinantį nuotykį.

Skaityti toliau...

(De)motyvacija

Paskelbęs šį savo sprendimą šeimai, draugams bei mokyklos bendruomenei, sulaukė įvairių reakcijų, emocijų ir dar įvairesnių replikų. Viena dalis žmonių nuliūdo, tačiau gerbė šį sprendimą, kita dalis manė, kad ši idėja absurdas, o pati kelionė – laiko švaistymas, tačiau trečioji besąlygiškai palaikė tokį apsisprendimą. Nepaisydamas šių reakcijų, Tadas džiaugiasi, kad įveikė visuomenės sukurtas stigmas ir vis dėlto pasiekė savo tikslą. 

Kultūrinis barjero iššūkis

„Atvažiavus buvo sunku, nes pradžioje buvo kultūrinis šokas“,- teigia pašnekovas. Atvykęs į „naująją“ šeimą, vaikinas susidūrė su pirmuoju iššūkiu – šeima absoliučiai nešnekėjo angliškai. Jaunuolis nesutriko ir į pagalbą pasitelkė išmaniąsias technologijas ir jau turimus kinų kalbos pagrindus. Įveikus šią problemą, atsirado ir dar keletas – valgymo įpročių kaita, tradicijų kitoniškumas. Tai nėra vien neigiamos emocijos, atvirkščiai, gerų emocijų pliūpsnis. Milijoniniuose Kinijos miestuose visuomenė bei pati valdžia yra aukšto mentaliteto bei pažangos pirmūnė: perfekcionistinė tvarka miesto gatvėse nieko nestebina, o žmonių mandagi elgsena ir nuolatinė šypsena veiduose - kasdienybė.

Būtent kultūrinė maišatis jaunuoliui ir buvo labiausiai dominantis aspektas naujoje vietoje. „Tiek kultūrų gyvenime dar nebuvau patyręs“,- stebėjosi vaikinas. Jis turėjo galimybę netgi savo miestelyje Kaohsiunge susipažinti ir su kitais mainų studentais iš įvairiausių pasaulio kampelių: Brazilijos, Prancūzijos, Kroatijos, Japonijos, Australijos, JAV ir t.t. Tadas džiaugiasi, kad ši išvyka jį privertė praplėsti savo akiratį kultūriniu atžvilgiu bei susirasti bičiulių ir bendraminčių iš viso pasaulio.

Mokslas ir laisvalaikio pertraukėlė

Kai žmonės išgirsta, kad jaunuolis, nebaigęs mokyklos, išvažiuoja pagal ilgalaikių mainų programą, jiems dažniausiai iškyla klausimas: kaip susitvarkyti su mokslais Lietuvoje? Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos vadovybė Tadui pasiūlė alternatyvą: grįžus po mainų atsiskaityti vienuoliktos klasės kursą ir „peršokti“ į dvyliktus mokymosi metus. Jaunuolis buvo dėkingas už tokią galimybę, tačiau pasirinko savarankiškai nesimokyti ir grįžus pradėti vienuoliktos klasės kursą. Šis sprendimas palengvino koncentraciją moksluose Taivane ir suteikė daugiau laisvo laiko.

Jaunuolis tik atvykęs ir įsikūręs savo naujuosiuose namuose pradėjo savo mokymosi kursą. Tadas pasirinko chemijos-inžinerijos profesiją vienoje iš profesinių mokyklų. Jis taip pat aiškiai pabrėžė, kad profesinės mokyklos Taivane prilygsta universitetų lygiui Lietuvoje, todėl tik galime įsivaizduoti, koks didžiulis iššūkis gimnazistui yra mokytis universitetinį kursą ir dar kinų kalba! Būtent dėl šios problemos paskaitose jam tenkdavo nuobodžiauti. Pamokos, paskaitos bei praktiniai užsiėmimai (profesinė mokykla turėjo net 6 laboratorijas!) trukdavo panašiai kaip ir Lietuvoje, pamokos prasidėdavo 8 val., o baigdavosi gerokai po pietų. Mokslo procesui skirtas laikas dar prailgėdavo, nes kelionė iki mokyklos įprastai trukdavo daugiau nei valandą. Dar vienas mokslo įstaigų skirtumas lyginant su gimtąja šalimi –tai miego pertrauka, kurios trukmė net 1 valanda!

Neskaitant paskaitų suryjamo laiko, mainų dalyviams buvo suteiktos galimybės turėti ir neįprastą bei turiningą laisvalaikį. Jaunuoliai dalyvavo surengtose ekskursijose po Taivaną, mokėsi tradicinių kinų šokių ar kalbos ypatumų, turėjo ir kitų aktyvių sportinių, kultūrinių ar edukacinių veiklų. Jaunuolis daug laiko praleido ir komunikuodamas su naujaisiais bičiuliai, vietiniais gyventojais ar kitais žmonėmis, kurie privertė į šį spalvingą pasaulį pažvelgti kitomis akimis.

Emocijos „po“

„Prieš ir per mainus vis girdėdavau, kad „Tai yra ne metai tavo gyvenime, o gyvenimas metuose“. Aš visad maniau, kad čia nesąmonė, bet dabar, kai po visko galiu reflektuoti savo jausmus, suprantu – tai tiesa“, – atviravo pats gimnazistas. Tadas jaučiasi dėkingas jį palaikiusiems ir prisipažįsta, kad tai yra jo vienas geriausių gyvenimo sprendimų. 

 

Šis atviras pokalbis su tarptautinių mainų galimybe pasinaudojusiu mokiniu atskleidžia, kad kartais reikia nepabijoti ir atkakliai, išlipant iš komforto zonos, siekti savo tikslo, nes tai gali būti Tavo pats laimingiausias gyvenimo etapas.

Lukrecija Giedraitytė,  4e

Paskutinį kartą atnaujintas: 2019-12-30 09:36:26

Mokiniai, garsinantys gimnaziją mokinių atsiminimai

Herkaus Gudavičiaus laimėjimai: nacionalinis debatų čempionatas -  geriausias kalbėtojas Lietuvoje, 12 geriausias english-as-a-foreign-language kalbėtojas pasaulyje.

Interviu
Kada susidomėjai fizika ir kodėl?
Fizika pasyviu būdu domino nuo pat vaikystės: skaičiau  visokias vaikiškas enciklopedijas. Tai čia tokia pirminė pažintis. Tada 9-oje  klasėje sutikau mokytoją S.Žukauską, tai jis paakino dalyvauti fizikos olimpiadose (šioje srityje mūsų mokyklai jau tada neblogai sekėsi). Negailėjo laiko ir dirbdavome papildomai. Su mokytoju pavyko išsiaiškinti fundamentaliausius fizikos dėsnius ir sužinoti mokyklinių gamtos modelių veikimo principus. Na, vėliau įstojau į papildomo ugdymo mokyklą „Fizikos olimpas“. Ten viskas aiškinama neapsiribojant mokyklinėmis aproksimacijomis (aproksimacija [lot. approximo — artėju] - vienų dydžių (geom. objektų) apytikslis reiškimas kitais, paprastesniais). Suprantama, tam reikia rimtesnio matematinio aparato, e.g. diferencialinio-integralinio skaičiavimo. Galima sakyti, atsivėrė akys, Fizikinės akys. Dabar kartais net ir paprastą dieną kur nors eidamas pamatau įvairių reiškinių ir jau galiu bandyti aiškinti jų veikimą. Tikra tiesa, kad didžiąją dalį fizikos galima suprasti sprendžiant uždavinius.

Apie mus rašo

Prie savaitgalį visame pasaulyje vykusio vieno įdomiausių žaidimų industrijos renginių - hakatono „Global Game Jam“  - jau tradiciškai prisijungė didieji Lietuvos miestai. Klaipėdos mokslo ir technologijų parke susitiko apie trys dešimtys dalyvių, nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro kūrusių kompiuterinių žaidimų prototipus.

Publikuota Klaipėda aš su Tavimi! 2020-02-04

2019 m. lapkričio 28 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad viktorinos „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“ finale nugalėjo ir geriausiai šiemet mokesčius išmananti komanda tapo „Z karta“ iš Klaipėdos, „Ąžuolyno“ gimnazijos.

Publikuota Vakarų ekspresas 2019-11-28
Naujausi blogo įrašai
blog image

„Šokis – tai poezija, kuria kartais atskleidžiama daug daugiau, negu galima pasakyti gražiausiais ir prasmingiausiais žodžiais,”- tokiomis mintimis šokio vadovė Loreta Margarita Černeckienė pasveikino „Pramoginių šokių vakaro” dalyvius bei svečius.

Vasario 6 vakarą gimnazijos III bei IV klasių mokiniai aktyviai  dūzgė šokių aikštelėje. Gimnazistaii visus mokslo metus ruošėsi šiai šventei: mokėsi įvairių žingsnelių, derinių, patys teikė pasiūlymų ir kartu su mokytoja sukūrė pasigėrėjimo vertas kompozicijas. Svarbu paminėti, jog dauguma moksleivių pasirinko šokio pamokas neturėdami jokios patirties, tačiau padaryta pažanga džiugino tiek mokytojus, tiek tėvelius. Vakaro metu išvydome lotynų, klasikinių, šiuolaikinių šokių: šokome tango, čia čia, lėtą ir Vienos valsus, džiaivą, sambą, salsą, kantri stiliaus šokius, tradicinį graikų sirtakį ir kitus. Ne paslaptis, jog „Ąžuolyno” gimnazija džiaugiasi ne tik smalsiais ir talentingais moksleiviais, bet ir viską suspėjančiais šokančiais mokytojais. Mokytojų penketukas koncerte pasirodė ypač nuotaikingai ir profesionaliai, o žiūrovai negailėjo aplodismentų. Vakarą vainikavo merengo, kuris dar vadinamas draugystės šokių, kurį šokdami į sceną pakvietėme ir svečius.

Turbūt sunku įsivaizduoti, nepamačius savo akimis, kokią ypatingą atmosferą mūsų bendruomenė sukūrė tą vakarą, tačiau vienareikšmiškai galime teigti, jog šokis išties pasako kur kas daugiau negu tūkstančiai gražiausių žodžių. Šokti niekada nebūna per vėlu!

Dėkojame šokių mokytojai Loretai Margaritai Černeckienei.

2020-02-13 Autorius: Šarlota Galinauskaitė, 4e
blog image

   Kornelija Jankantaitė, 4a klasės mokinė, iš šalies atrodo „kieta“ mergina, nuolat skinanti laurus Kyokushin karate srityje ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, tapusi Europos čempionato Kyokushin karate kumite sidabro medalio laimėtoja. Tačiau interviu metu paaiškėjo, jog kelias į sėkmę merginai nebuvo vien rožėmis klotas. Tad šiandien Kornelija mums atvirai pasakoja savo sėkmės istoriją bei atsiskleidžia kaip kovotoja ir taip pat kaip įvairiapusė filosofiška asmenybė.

Sportui kojos nepakišo net sunkumai

Sportas Kornelijos gyvenime atsirado jau nuo mažų dienų. Kaip teigia pati mano pašnekovė, ją, dar 7-erių metų mergaitę, tėvas nuvedė į krepšinio treniruotę. „Noriu, kad būtum krepšininkė“, - sakė tada jis. Bet netrukus paaiškėjo, kad krepšinis – visiškai ne jai. „Kadangi aš turiu klausos negalią, nešioju klausos aparatus, man būdavo sunku komunikuoti su komandos nariais“, – prisipažįsta mergina. Pasirodo, klausos aparatai, sukuriantys dirbtinį garsą, lydėjo ją nuo pat 5-erių metų. Tada dėl vaistų jos klausa tapo labai silpna. „Gyvenimas apsivertė aukštyn kojom“, – sako pašnekovė ir dėkoja tėvams, kurie įdėjo be galo daug pastangų bei investicijų, kad jų dukra įsilietų į įprastos mokyklos bendruomenę ir nelankytų specialiosios ugdymo įstaigos. Taigi, dėl diskomforto, patiriamo krepšinyje, mažoji Kornelija, apsilankė karate treniruotėje. Užteko vieno karto, kad ji pajustų, jog tai jos sritis. Tik nepagalvokit, kad mergaitė pasakė tėvams apie šį atradimą: „Pusę metų lankiau karate ir aš tėvui melavau, kad einu į krepšinį.“

Skaityti toliau...

2020-02-04 Autorius: Agnė Valaitytė, 4c
blog image

2020 m. sausio 15 dienos popietę į gimnaziją rinkosi Klaipėdos miesto mokytojai ir mokiniai, besidomintys gamtos mokslais. Konferencijoje „Istoriniai gamtos mokslų vystymosi aspektai“ svečias iš Klaipėdos universiteto prof. A. Šiaulys padėjo išnarplioti detektyvą, kur iš Baltijos jūros dingo midijos, paaiškino, kuo susijusi ekologija su kulinarija ir pateikė daug kitų su aplinkosauga susijusių faktų.

Po profesoriaus pranešimo savo žiniomis dalinosi ir mokiniai. Konferencijoje pranešimus skaitė 29 mokiniai iš 10 miesto gimnazijų. Buvo pateikta daug įdomios informacijos apie atradimus, išradimus gamtos mokslų  srityse, aptarta šių išradimų svarba. Iš kitos pusės mokiniai pažvelgė į šiluminius variklius, fermentacijos procesus, skiepus, cukrinį diabetą, muilą, gaiviuosius gėrimus ir kt. Papasakota apie mokslininkus, pakeitusius gamtos mokslų teorijas ir praktikas.

Tuo pat metu mokytojai dalyvavo mokymuose, kokią įtaką Kuršių marių biologinei įvairovei daro sutekantis sūrus ir gėlas vanduo. Atlikta simuliacija su sūriu ir gėlu vandeniu, nustatytas haloklinas, nubraižytas grafikas ir įvertintos paklaidos tikrai patobulino mokytojų kompetencijas įvairiose gamtamokslinio tyrimo srityse.

Organizatorių ausis pasiekę atgarsiai iš šios konferencijos paskatino juos apsispręsti apie tokių konferencijų būtinumą ir tęstinumą.

2020-01-24 Autorius: Gamtos mokslų mokytojų metodinė grupė
Rodyti visus
Projektai ir Partneriai
Kaip mus rasti

Neįgaliųjų režimas įjungtas